اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی روز شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای اقتدار و امنیت(شهدای حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان) که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد اظهار داشت: شهدا الگو و نمونه ای بارز برای زندگی افراد هستند انسان های بزرگی که با نثار خون خود در صدد آبیاری درخت تنومند انقلاب اسلامی بر آمدند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: شهدا همواره پیام های بسیاری برای جهانیان داشته اند، پیام هایی که با الگو برداری از آنها هرگز در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود با ایجاد فشارها و تحریم های ظالمانه سعی در ایجاد نا امیدی و یاس در دل مردم ایران را داشتند که به این توفیق نرسیدند.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: مردم ایران این فشارهای اقتصادی را جدا از انقلاب و نظامشان دانستند و با دشمن شناسی عمیق و به موقع در صدد برهم زدن این نقشه شوم بر آمدند.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: هم زمانی حمله تروریستی مسیر خاش - زاهدان با اجلاس ورشو در لهستان نشان از این امر داشت که دشمنان انقلاب اسلامی از اینکه ملت ایران هر روز منسجم تر و در حال پیشرفت است نگران و به ستوه آمده اند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: دشمنان با این اقدام تروریستی سعی در ایجاد نفاق و جدایی بین مردم را دارند که در این امر دشمن شناسی بسیار مهم و قابل توجه است.
آیت الله سلیمانی بیان کرد: ریخته شدن خون این شهدا در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی این پیام را به ما می رساند که هرجا نیاز برای رشد و پرورش این شجره طیبه یعنی انقلاب اسلامی نیاز به دادن خون باشد فرزندان این مرز و بوم آماده جان نثاری هستند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: توجه به این مساله و ساخت المانی به منظور نخستین شهدای گام دوم انقلاب می تواند در بیان فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم باشد.
عضو خبرگان رهبری به حضور چشمگیر مردم اصفهان در تشیع پیکر پاک شهدای حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان اشاره کرد و اظهار داشت: مردم شهید پرور اصفهان نشان دادند که مردم همواره قدردان خون شهدا و آرمان انقلاب اسلامی هستند.
آیت الله سلیمانی شیعه و سنی را دو بازوی پیوسته به یکدیگر عنوان کرد و گفت: شیعه و سنی دو بازو توانمند و مشت گره خورده ای بر دهان دشمنان هستند که هیچگاه چنین جنایاتی را به حساب این مردمان شریف نمی گذاریم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره جلوه ای از ایثارگری و مجاهدت ملت ایران در مقابل استکبار بوده است.
سردار امان الله گشتاسبی ادامه داد: فرهنگ شهادت، ایثار و مجاهدت امروز رمز موفقیت جمهموری اسلامی به حساب می آید و برکات امروز انقلاب اسلامی در گرو این فرهنگ زیباست.
وی تصریح کرد: دشمنان نظام با دین و اسلام مشکل دارند و در صدد آسیب زدن به این مساله هستند بنابراین شهادت جمعی از جوانان در حمله تروریستی اخیر نشان می دهد که جوانان انقلابی ایران بیدار و هوشیارند و فریب دشمن را نخواهند خورد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: انسجام و وحدت عامل مهمی در رسیدن به اهداف بزرگ و آرمان های انقلابی این نظام است.
به گزارش ایرنا، عوامل گروهک تروریستی جیش العدل وابسته به گروه القاعده شامگاه چهارشنبه با حمله انتحاری به اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران در جاده زاهدان - خاش 27 نفر را شهید و 12 نفر را زخمی کردند.
9914**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.