رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ظهار داشت: براثر بارندگی های شدید روز گذشته در سراسر سیستان و بلوچستان رودخانه های محلی طغیان کردند و برخی راههای ارتباطی بسته و منازل شماری از روستاییان دچار آبگرفتگی شد.
وی ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر در این مدت 35 خانوار شامل 157 نفر را در هفت روستای شهرستان های یاد شده در چادر اسکان اضطراری دادند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: 82 نفر نیروی امدادی در قالب 19 گروه در این حوادث به آسیب دیدگان امدادرسانی کردند.
وی ادامه داد: 35 دستگاه چادر، 121 تخته پتو و 100 کیلوگرم نایلون به همراه مواد غذایی از جمله کالاهای توزیع شده در میان مردم گرفتار سیلاب استان بوده است.
راشکی گفت: همچنین در شبانه روز گذشته 15 خودرو و هفت دانش آموز گرفتار سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان توسط نیروهای هلال احمر نجات داده شدند.
وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با تمام توان آماده ارائه خدمات مورد نیاز به مسافران و آسیب دیدگان حوادث و سوانح احتمالی است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: براساس آخرین اطلاعات جمع آوری شده از ایستگاه های بارانسنجی سراسر استان بیشترین میزان بارندگی با 107 میلیمتر از ایستگاه باران سنجی بزمان گزارش شده است.
محمود دیانتی افزود: بعد از بزمان بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه های فنوج و چاه کمال خاش به ترتیب با 55 و 40 میلی متر باران اختصاص یافت.
به گزارش ایرنا فعالیت این سامانه بارشی سبب طغیان رودخانه های محلی و آبگرفتگی معابر شد به طوری که روز گذشته برخی راه های ارتباطی جنوب استان بسته شد، همچنین طغیان رودخانه محلی در لادیز میرجاوه سبب غرق شدن یک جوان 18 ساله شد.
امروز نیز مدارس پیش دبستانی و دبستان نوک آباد خاش و تمام مقاطع تحصیلی دهستان های تابعه این بخش برای جلوگیری از حوادث احتمالی تعطیل شده است.
7316 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.