اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی فقیهی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد زاهدان، خاش و میرجاوه در این نشست با گرامیداشت دهه فجر بیان کرد: اقدامات ارزشمندی در چهار دهه گذشته در سراسر کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان انجام شده که این خدمات نسبت به سالهای قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
وی افزود: به برکت حضور ارزشمند علما، بزرگان و معتمدان و تلاشهای شبانه روزی و عنایات ویژه مسئولان نظام در سالهای انقلاب اسلامی دستاوردها و خدمات بسیار زیادی در حوزه های مختلف ارائه شده که قابل تقدیر است.
امام جمعه شهرستان خاش نیز تاکید کرد: علما باید زبان گویای مردم باشند و علاوه بر پیگیری مشکلات آنان و امیدآفرینی در جامعه، همچنین در جهت رسیدن به موفقیت ها و تحقق اهداف عالیه نظام اسلامی در برقراری و حفظ وحدت و یکپارچگی نقش مهم و ارزشمندی داشته باشند.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی فضای انتقاد و گفت و گو و شنیدن دردهای مردم وجود دارد به همین سبب از علما، بزرگان و معتمدان انتظار است جوانان و بویژه فریب خوردگان را راهنمایی کنند تا در دام دشمنان گرفتار نشوند.
فرماندار خاش هم در این همایش اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در سراسر کشور بویژه این منطقه خیرات، برکات، رحمت و عزتمندی زیادی داشته و خداوند را شاکریم که همچنان شاهد اقتدار و عظمت کشور در حوزه های مختلف داخلی و خارجی هستیم.
حمیدالدین یوسفی ادامه داد: در شرایط کنونی حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات دشمنان از ضرورت های اجتناب‌ناپذیر در جامعه است.
وی افزود: فعالیت افزون بر 30 سرویس جاسوسی در منطقه نشان می دهد که دشمنان بیکار ننشسته اند و از راههای مختلف تلاش می کنند به ملت و دولت ایران ضربه وارد کنند لذا علما و معتمدان و بزرگان وظیفه دارند اقدامات ارزشمند نظام را بیان و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
فرماندار خاش با اشاره به اینکه سند توسعه سیستان و بلوچستان در دولت تدوین شده و خدمات نظام پرشتاب انجام می شود، تاکید کرد: خدمات انجام شده در نظام اسلامی ایران در حوزه های مختلف به هیچ وجه قابل مقایسه با سالهای قبل از انقلاب نیست که وجود افزون بر 10 هزار مسجد و افزون بر 250 حوزه علمیه و افزون بر 17 هزار دانش آموخته حوزوی اهل سنت تنها بخشی از اقدامات نظام در منطقه به شمار می رود.
یوسفی تصریح کرد: خوشبختانه در 6 ماه اخیر هیچ مورد قتل و اختلاف طائفه ای در شهرستان خاش رخ نداده که این امر نشان می دهد علما، بزرگان، معتمدان و آحاد مردم در کنار مسئولان برای حفظ امنیت منطقه تلاش می کنند.
مولوی محمد عثمان قلندرزهی امام جمعه مسجد جامع الخلیل، مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد جامع حنفاء، مولوی عبدالخالق مرادزهی امام جمعه مسجد جامع اسماعیل آباد، مولوی محمدرضا هاشمزهی امام جمعه نوک آباد، مولوی خلیل الله ربانی امام جمعه ایرندگان، مولوی عبدالمالک رحیمی امام جمعه ایرندگان، مولوی فضل الرحمن قلندرزهی امام جمعه چاه احمد، رضا حکمتیان دادستان، سرهنگ کوچکزایی فرمانده انتظامی، سرهنگ ساسانیان فرد فرمانده مرکز آموزش 08، جانشینان فرمانده سپاه و اداره اطلاعات، حمیدرضا کبدانی مدیر جهاد کشاورزی، حاجی آبادی مدیر شرکت نفت، دکتر رضا کرد رئیس شبکه بهداشت و درمان و شماری از بزرگان و مسئولان شهرستان خاش با ارائه گزارشی از خدمات نظام اسلامی به مردم استان و منطقه ، از حسن توجه مسئولان نظام تقدیر کردند.
7310 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.