اخبار مرتبط

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هشت طرح عمرانی این جمعیت با اعتبار 43 میلیارد ریال همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حال بهره برداری است.
رسول راشکی افزود: ساختمان اداری دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان هامون با زیر بنای 430 متر مربع، پایگاه امداد و نجات جاده ای میل نادر شهرستان نیمروز با گستره 128 متر مربع و پایگاه امداد و ‌نجات جاده ای زهک یادمان شهید «شیر علی راشکی» با زیربنای 128 متر مربع از جمله طرح های دهه فجر این جمعیت در سیستان و بلوچستان است.
وی ادامه داد: همچنین پایگاه امداد و نجات جاده ای پلیس راه زاهدان یادمان شهید«غلامحسن خدری» با زیربنای 310 متر مربع، ساختمان اداری و آموزشی جوانان جمعیت هلال احمر سراوان با گستره 930 متر مربع، پایگاه امداد و نجات کوهستان تفتان شهرستان خاش با580 متر مربع زیربنا، پایگاه امداد و نجات جاده ای گز میر نیکشهر با 125 متر مربع و پایگاه امداد و نجات شهری فنوج با 128 متر مربع زیربنا از دیگر طرح های ویژه دهه فجر سیستان و بلوچستان است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سفر 2 روزه رئیس جمعیت هلال احمر کشور 6 طرح در این استان به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب استان نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از 50 درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.
7316**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.