گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

پیام شعار «استخر فرح در انتظارت» از نگاه غرویان/ قطعا افراد تندرو اقلیت حوزه هستند

فیضیه ای که قدیم بود با فیضیه ای که الآن به این شکل در نظر مردم ترسیم می شود متفاوت است و مردم توقع ندارند که این طور شعارهای تهدیدآمیز، تند و خشن در مدرسه فیضیه داده شود.

یکی از استادان حوزه و دانشگاه در واکنش به شعار «استخر فرح در انتظارت» گفت: قطعا این افراد تندرو در اقلیت هستند؛ چون هیچ یک از شخصیت های مطرح حوزوی در اینگونه محافل حاضر نمی شوند.

آیت الله محسن غرویان در گفت و گو با خبرنگار جماران، در مورد تهدید رئیس جمهور در مدرسه فیضیه اظهار داشت: من فکر می کنم صاحب نظران در این زمینه به اندازه کافی اظهار نظر کرده اند. این وظیفه وزارت اطلاعات است که باید مفهوم  شعار «استخر فرح در انتظارت» را پیگیری کند.

وی ابراز عقیده کرد: پیام چنین شعاری این است که فوت آیت الله هاشمی طراحی شده بوده است. خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی باید پیگیر این شعار باشند و مفهوم آن را روشن کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: این تجمعات تازگی ندارد و قبلا هم مشابه آن بوده ولی این شعارها تازگی داشت و به نظر من اینها مقداری وجهه حوزه و روحانیت را در نظر مردم مخدوش می کند. فیضیه ای که قدیم بود با فیضیه ای که الآن به این شکل در نظر مردم ترسیم می شود متفاوت است و مردم توقع ندارند که  این طور شعارهای تهدیدآمیز، تند و خشن در مدرسه فیضیه داده شود.

وی با تأکید بر اینکه پلاکاردهایی با این مضامین با شأن فیضیه سازگاری ندارد، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی خودش فرزند فیضیه بود و آقای دکتر حسن روحانی هم فرزند فیضیه هستند. مردم از حوزه های علمیه و روحانیت توقع وحدت، اخلاق، اتحاد، انسجام و همراهی با رأی مردم را دارند.

آیت الله غرویان تأکید کرد: این یک جریان تند فکری است که از قبل هم بوده و مثلا در حرم حضرت معصومه آقای لاریجانی رئیس مجلس، در مشهد آقای ناطق نوری و در حرم امام خمینی حاج سید حسن آقای خمینی را مورد هجمه قرار دادند. قطعا این افراد تندرو اقلیت حوزه هستند؛ چون هیچ یک از شخصیت های مطرح حوزوی در اینگونه محافل حاضر نمی شوند.

وی افزود: حتما عده ای گزارش این حوادث و حرف ها را به حضور مراجع تقلید می برند و آنها هم مواضع خود را بیان خواهند کرد. کما اینکه در گذشته هم مراجع مختلف اظهار نظرهایی نسبت به این تندروی ها داشته اند. به هر حال تندروی ها جواب نداده و جواب نخواهد داد. مردم از حوزه توقع راه حل های علمی و فکری برای مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارند. مردم این توقع را از مراجع و بزرگان حوزه دارند که حرف های منطقی، عمیق و مشکل گشا از حوزه بشنوند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.