معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به تصویب کلیات سیاست‌های ارزی بانک مرکزی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، اظهار کرد: جزئیات این سیاست‌ها در جلسه فردای هیات دولت بررسی و به تصویب خواهد رسید.

به گزارش جماران، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری در حاشیه جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به ریاست رئیس‌جمهور و با حضور سران و مسئولان سه قوه برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جزئیات این جلسه، اظهار کرد: در جلسه شورای اقتصادی سه قوه که امروز تشکیل شد سیاست‌های پیش‌بینی شده از سوی بانک مرکزی برای بخش ارز مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال سیاست‌های گذشته و مشکلاتی که در برخی بخش‌ها به وجود آمده بود و همچنین شرایط جدیدی که در اقتصاد کشور پیش آمده، با توجه به اینکه بر اساس اعلام رییس‌جمهوری آمریکا در روزهای آینده تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران آغاز می‌شود، اقتصاد کشور نیازمند تصمیمات جدید و بازنگری در سیاست‌های قبل است.

معاون اول رییس‌جمهوری افزود: در همین راستا در جلسه امروز سیاست‌های بانک مرکزی برای بخش ارز مورد بحث و در نهایت کلیات آن مورد تایید اعضا قرار گرفت. عمده جهت‌گیری این سیاست‌ها بر این است که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در کشور با نرخ رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی به وفور تامین شود و دستگاه‌های اجرایی در مراحل مختلف نظارت کافی داشته باشند.

جهانگیری گفت: همچنین بر اساس این سیاست‌ها برای فعالان اقتصادی فعال در بخش‌های صادرات و واردات و همچنین کسانی که برای انجام کارهای ضروری به ارز نیاز دارند تسهیلاتی فراهم می‌شود تا بتوانند ارز مورد نیاز خود را در بازار تامین کنند تا هم راحت‌تر فعالیت‌های خود را انجام دهند و هم کارشان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در جلسه امروز کلیات سیاست‌های بانک مرکزی مورد تایید قرار گرفت،‌ اظهار کرد: جزئیات این سیاست‌ها در جلسه فردای هیات دولت بررسی و به تصویب خواهد رسید و ان‌شاءالله از روز دوشنبه طی مصاحبه‌ای که رییس کل بانک مرکزی انجام می‌دهند جزئیات آن اعلام و اجرای آنها آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.