گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

فائزه هاشمی: قضاوت درباره عملکرد روحانی زود است/ تصور ما از اختیارات رئیس جمهور اشتباه است

در همین مدت کوتاهی که شما عنوان می کنید فشارها بر آقای روحانی چند برابر شده است. این وضعیت نظر و دلخواه خود آقای روحانی نیست. من اعتقاد دارم که بعد از فوت بابا روند اسطحاله و انحراف از قانون به صورت عجیب و غریبی اتفاق می افتد و طبیعتاً این وضعیت بر روی کار آقای روحانی اثر می گذارد.

اخبار مرتبط

فائزه هاشمی معتقد است هنوز در مورد قضاوت در مورد عملکرد آقای روحانی در دور دوم زود است و باید بیشتر صبر کنیم، ضمن این که بعد از درگذشت آیت الله هاشمی روند استحاله و انحراف از قانون به صورت عجیب و غریبی اتفاق می افتد و طبیعتاً این وضعیت بر روی کار آقای روحانی اثر می گذارد.

وی در گفت و گو خبرنگار جماران، در پاسخ به برخی انتقادها از رویکرد روحانی پس از انتخابات گفت: ما از فشارهایی که بر روی آقای روحانی است، اطلاع داریم. بالاخره امورات ثابت و با یک روند پیوسته حرکت نمی کند، هر دفعه اتفاقاتی رخ می دهد و دولت هم باید موضع گیری های مناسب خودش را داشته باشد. به نظر من چنین قضاوتی  فعلاً زود است. هنوز زمانی از دور دوم آقای روحانی نگذشته است که بگوییم وعده هایش محقق نشده.

وی با بیان اینکه در همین مدت کوتاه فشارها بر آقای روحانی چند برابر شده است، افزود: این وضعیت نظر و دلخواه خود آقای روحانی نیست. من اعتقاد دارم که بعد از فوت پدرم روند استحاله و انحراف از قانون با سرعت عجیب و غریبی پیش می رود و طبیعتاً این وضعیت بر روی کار آقای روحانی اثر می گذارد.

هاشمی با اشاره به موضوع سپنتا نیکنام یاداور شد: شما به همین موضوع آقای سپنتا توجه کنید، ما کجا تا به حال چنین چیزی داشته ایم. این تخطی از قانون تا جایی است که حتی آقای علی لاریجانی هم  به این موضوع اعتراض می کند. ولی متاسفانه رسماً اعلام می کنند که شورای نگهبان هر وقت احساس کند که قانونی اشتباه است، می تواند در آن دست ببرد. در حالی که ما نه در قانون اساسی نه جای دیگری چنین چیزی را نداریم. این یعنی استحاله و انحراف از قانون، پس توان آقای روحانی را هم باید ببینیم.

 

تصور ما از اختیارات رئیس جمهور اشتباه است

وی در خصوص استفاده از زنان در دولت جدید گفت: ما می دانیم که وزیر زن را نگذاشتند که معرفی کند. بالاخره ریاست جمهوری در کشورما طوری نیست که همه اختیارات را داشته باشد. حتی در کشورهای توسعه یافته سیاسی نیز رئیس جمهور همه اختیارات را ندارد. می بینیم که در این کشورها هم مثلاً یک قاضی می تواند حکم رئیس جمهور را لغو کند. بنابراین به نظر من تصور ما از اختیارات رئیس جمهور اشتباه است. رئیس جمهور در کشور ما همه کارها را نمی تواند انجام دهد. ما در کشور یک مجموعه های قدرتی داریم که چندین برابر آقای روحانی قدرت دارند.

هاشمی با بیان اینکه من اعتقاد ندارم که آقای روحانی وعده خیلی از مسائل را داد، بلکه تصور آن ایجاد شد، اظهار کرد: روحانی در مورد بسیاری از مسائل هم حرف نزد. ما می دانیم که سیستم سیاسی کشور و تقسیم قدرت چگونه است، بنابراین این که انتظار داشته باشیم رئیس جمهور خیلی از کارها را بتواند انجام دهد، اشتباه است. حالا بگوید یا نگوید، چه فرقی می کند؟

خلاء آقای هاشمی کم کم خودش را نشان می دهد

وی با بیان اینکه قضاوت در مورد بی وفایی و پشت کردن روحانی به وعده هایش فعلاً زود است، گفت: باید بیشتر صبر کنیم. ضمن این که اعتقاد دارم شرایط به واسطه فوت پدرم در حال تنگ تر و تنگ تر شدن است. به عبارتی جناح مقابل دیگر فرد با نفوذ و تاثیرگذاری که جلوی این انحرافات بایستد را در مقابل خودش نمی بیند و با فراق بال بیشتری  پیش می رود. این روند باعث فشار به آقای روحانی خواهد شد. من معتقدم خلاء آقای هاشمی کم کم در حال نشان دادن خود است و هر چه پیش برویم بیشتر احساس می شود.

دختر آیت الله هاشمی(ره) در پاسخ به سوال دیگری در مورد محل وصیتنامه و دفتر گم شده پدرش گفت: فعلاً خبری ندارم.

وی در پاسخ به اینکه ماجرای این وصیت نامه و دفتر گم شده چیست، گفت: نمی دانم، همه این ها حدس  و گمان است.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.