حزب‌ مجمع ایثارگران نوشت: تجدیدنظر در سیاست‌ها و اصلاح قوانین و رویه‌ها و ایجاد تغییرات متناسب در مجریان و ناظران، شرط لازم برای برگزاری انتخابات مطلوب است.

حزب‌ مجمع ایثارگران در نامه‌ای به مقام معظم رهبری وضعیت کنونی کشور را محصول عدم‌ اجرای قانون اساسی و برگزار نشدن انتخابات قوی دانست و نوشت: تجدیدنظر در سیاست‌ها و اصلاح قوانین و رویه‌ها و ایجاد تغییرات متناسب در مجریان و ناظران، شرط لازم برای برگزاری انتخابات مطلوب است.

به گزارش جماران، در نامه حزب مجمع ایثارگران آمده‌ است: وضعیت کنونی کشور محصول عدم اجرای قانون اساسی و برگزار نشدن انتخابات قوی با حضور همه سلایق سیاسی و عدم تشکیل دولت و مجلس قدرتمندی است که نماد حاکمیت ملی باشند.

در ادامه این نامه آمده‌ است: بر همین اساس معتقدیم برای برگزاری یک انتخابات مطلوب مشارکتی و رقابتی و تحول‌آفرین باید از برگزاری این انتخابات جلوگیری کرد و با رویکردی تازه، مقدمات یک انتخابات پرشور و با حضور نمایندگان همه احزاب و سلیقه‌های سیاسی را فراهم کرد.

حزب مجمع ایثارگران در بخش دیگری از نامه خود درخواست کرد: برای جلوگیری از انحراف اساسی ایجاد شده در رویکرد انتخاباتی نظام و با هدف برگزاری یک انتخابات تراز جمهوری اسلامی، دستور توقف روند برگزاری انتخابات کنونی را صادر فرمایید. تاکید می‌کنیم که تجدیدنظر در سیاست‌ها و اصلاح قوانین و رویه‌ها و ایجاد تغییرات متناسب در مجریان و ناظران، شرط لازم برای برگزاری انتخابات مطلوب است و تحقق حاکمیت ملی را به همراه دارد.

در پایان این نامه آمده‌ است: بر این باوریم که این اقدام یکی از راهکارهای موثر برای قانع کردن اکثریت مردم و احزاب سیاسی و نخبگان برای شرکت در انتخابات است و امیدواریم با تصمیم حضرتعالی چنین شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.