احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اشتراک مواضع ایران و آفریقای جنوبی در خصوص تحولات خاورمیانه بر گسترش همکاری های دو کشور در همه حوزه به ویژه مقابله با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

 احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای شرکت در نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای عضو و دوستدار بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده با خانم خومبودزو وانتشاونی وزیر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی دیدار و در خصوص راه های گسترش بیش از پیش روابط دو کشور با وی گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار احمدیان با ابلاغ سلام های گرم و صمیمانه رئیس جمهور کشورمان خطاب به آقای رامافوز رئیس جمهور آفریقای جنوبی، احترام ویژه ی مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران به آقای ماندلا به عنوان نماد مبارزه با تبعیض نژادی را یاد آور شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اشتراک مواضع ایران و آفریقای جنوبی در خصوص تحولات خاورمیانه بر گسترش همکاری های دو کشور در همه حوزه به ویژه مقابله با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا با اتخاد سیاست یکجانبه گرایی و اعمال تحریم های ظالمانه، نظام آپارتاید را همچنان حفظ کرده، تعامل و همکاری کشورهای مستقل برای مقابله با این روند خطرناک که بدیهی ترین حقوق انسانی را پایمال نموده، اجتناب ناپذیر دانست. 

احمدیان، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی در آینده نزدیک را گام مثبتی برای توسعه مناسبات دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با سفر رئیس جمهور آفریقای جنوبی به ایران سطح روابط فی مابین در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی گسترش یابد.

در این دیدار خانم خومبودزو وانتشاونی وزیر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی با ابراز خرسندی از سفر احمدیان به آفریقای جنوبی و پذیرش دعوت این کشور برای شرکت در نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای عضو و دوستدار بریکس، بر همکاری در همه حوزه ها به‌ ویژه حوزه انرژی تاکید کرد.

 وی، ابراز امیدواری نمود در پاسخ به دعوت طرف ایرانی در رأس هیأتی متشکل از مسئولان نهادهای ذیربط، به‌ ایران سفر کند. 

خانم خومبودزو وانتشاونی، همچنین تصریح کرد آفریقای جنوبی از درخواست ایران برای عضویت در بریکس حمایت می کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.