گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

پورمحمدی: آقای دعایی جزو افرادی بود که می‌توانست در راستای همبستگی ملی راهگشا باشد

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، به جماران گفت: مقام معظم رهبری هم در دیدار چند وقت پیش به مسأله اعتماد، همبستگی ملی، تفاهم و همکاری تأکید داشتند. این یک نیاز جدی است و به چهره های مناسب این وضعیت نیاز داریم. آقای دعایی جزو افرادی بود که می توانست در این راستا راهگشا باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه اخلاق کریمه مرحوم دعایی دعوت کننده خوبی به دین، انقلاب، ارزش ها و کرامت های اخلاقی بود، گفت: مقام معظم رهبری هم در دیدار چند وقت پیش به مسأله اعتماد، همبستگی ملی، تفاهم و همکاری تأکید داشتند. این یک نیاز جدی است و به چهره های مناسب این وضعیت نیاز داریم. آقای دعایی جزو افرادی بود که می توانست در این راستا راهگشا باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم سید محمود دعایی، به خبرنگار جماران گفت: دو هفته پیش در برنامه مجمع کرمانی ها برای تجلیل از خادمین کرمان، با هم دیدار داشتیم برنامه ای داشتند. دعوت شدند به بالای سن و لوح تقدیری به ایشان داده شد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز افزود: بعد از دادن لوح، گفتم ردیف جلو صندلی خالی هست؛ خواهش می کنم جلو بیایید. گفت من هیچ وقت جلو نمی نشینم. دست من را گرفت و در همان صندلی عقب نشست. این نشان از تواضع، فرتنی، مردمداری، مردم دوستی و اخلاق کریمه این مرد در تمام زندگی می دهد و دعوت کننده خوبی به دین، انقلاب، ارزش ها و کرامت های اخلاقی بود.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص «اجماع سازی» مرحوم دعایی در فضای سیاسی کشور، اظهار داشت: به هر حال ما نیاز داریم تنش های موجود در کشور را به نوعی مدیریت کنیم چون خیلی هزینه دارد به کل سرمایه اجتماعی ما تحمیل می کند و موجب تضعیف بنیه های ملی ما شده است. مقام معظم رهبری هم در دیدار چند وقت پیش به مسأله اعتماد، همبستگی ملی، تفاهم و همکاری تأکید داشتند. این یک نیاز جدی است و به چهره های مناسب این وضعیت نیاز داریم. آقای دعایی جزو افرادی بود که می توانست در این راستا راهگشا باشد ولی در این جهت باید تلاش بیشتری شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.