روز چهارشنبه اسامی وزرای پیشنهادی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری برای دولت سیزدهم منتشر شدند؛ برخلاف انتظار، تمام واکنش ها به لیستی که تقدیم مجلس شد مثبت نبوده اند.

به گزارش جماران؛ واکنش ها به انتشار لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در پی می آید:

 

سید غنی نظری، نماینده اردبیل:

کابینه‌‌ی ارسالی به مجلس، نمایندگان دغدغه‌مند را قانع نکرده است. برخی از وزرای پیشنهادی صرفا تحصیلات آکادمیک دارند و متاسفانه حتی در حد یک مدیریت کوچک محلی هم سابقه اجرایی ندارند. ابربحران‌های اقتصادی با این کابینه حل شدنی نیست.کاش قبل از وصول ۴ نفر از لیست پس گرفته شود.

 

احمد نادری، از نمایندگان تهران:

راس برنامه وزیر علوم و وزیر آموزش وپرورش آینده باید بازگرداندن این دو‌ وزارتخانه به ریل عدالت آموزشی است. غلبه نگاه نئولیبرال در دولتهای بعد از جنگ بر آموزش، سبب ایجاد آنومی درسیستم آموزشی شده ونتیجه آن شکاف آموزشی و ناعدالتی عظیم شده است. مجلس بااین دیدگاه به بررسی خواهد پرداخت.

 

محسن زنگنه، نماینده تربت حیدریه:

‌لیست وزرای دولت سیزدهم توسط رئیس جمهور محترم به مجلس ارسال شد اما تا زمانی که توسط رئیس مجلس اعلام وصول نشود، حق تغییر یرای رئیس جمهور محفوظ است و لذا امکان تغییر آن وجود دارد. این امر در دوره های پیشین هم معمول بوده است.

 

عبدالله گنجی، روزنامه نگار اصولگرا:

‌الحمدلله کلیت دولت نمایان شد.دولت رئیسی محکوم به موفقیت است راه دیگری وجود ندارد

دوران توجیه

نمی گذارند

دست ما نیست 

سنگ اندازی می کنند

اختیار نداریم

گذشته است.نقشه راه هم نقطه مقابل مدعیات علیه دولت پیشین است.بسم الله

 

بخشی از نامه قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی:

جناب آیت الله رئیسی

رئیس جمهور انقلابی ایران 

با سلام و آرزوی موفقیت در جهت به کار گیری نیروهای مخلص و انقلابی و کارآمد. 

...با توجه به توصیه اخیر امام خامنه ای مبنی بر مشورت با نخبگان، اگر اجازه بفرمایید قبل از معرفی، جمعی از دوستان خدمت برسیم مطالبی که در این راستا وجود دارد مطرح کنیم. بی تردید می تواند در انتخاب این پست مهم و در جهت موفقیت شما در خدمت خالصانه به مردم مؤثر باشد.

 

این بود دولت قوی؟ 

دکتر کوشکی:

انتشار اسامی وزرای پیشنهادی خیلی از حامیان جدی رئیسی را بهت زده و ناامید کرده است! 

شعار رئیسی در انتخابات " دولت قوی " بود حال آن که  فهرست پیشنهادی تداعی کننده دو خصلت است : خامی و خستگی !! 

برخی از وزرای پیشنهادی به شدت خام و بی تجربه اند و بعضی دیگر بسیار خسته و بی انگیزه !

و در این میان پرسشی که جناب رئیسی باید پاسخ بدهند این است که چگونه می توان  از ترکیب "بی تجربگی و خستگی "به قوت  و قدرت رسید؟؟

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش : در حالی که حتی رئیس آموزش و پرورش یک شهرستان نبوده، برای اداره بزرگترین و پر مسئله ترین وزارتخانه کشور معرفی شده و باید بیش از یک میلیون فرهنگی را مدیریت کند!

وزیر پیشنهادی اقتصاد : اگر اقتصاد آخرین اولویت کشور و رئیسی بود باز هم  معرفی«خاندوزی» به عنوان وزیر اقتصاد ظلم به اقتصاد و کشور و ملت بود! به بیان ساده آقای رئیسی قصد دارد سکان کشتی در حال غرق اقتصاد کشور را، آن هم در طوفانی ترین حالت به دست کسی بسپارد که حتی در یک رودخانه ، قایقی تفریحی را هدایت نکرده است! اگر یک دانشجوی سال اول پزشکی بتواند عمل پیوند قلب را با موفقیت انجام دهد وزیر پیشنهادی هم خواهد توانست اقتصاد کشور را به حداقل ثبات برساند! 

وزیر  پیشنهادی علوم : در صورت وزارت ایشان ، دانشگاهها کماکان در چنگال جبهه مشارکت و عوامل آن باقی خواهد ماند و برنامه های اصلاح طلبان برای تبدیل دانشگاهها به مراکز پرورش برانداز و ضدانقلاب ، با قدرت و قوت اجرا خواهد شد! وزارت علوم برای پاکسازی از تفکرات غربی ، عناصر غربزده و افراطیون جبهه مشارکت به وزیری انقلابی ، قاطع و متفکر نیاز دارد تا این وزرات خانه را از باتلاق ضدیت با اسلام و انقلاب نجات داده و  به عرصه تولید علم و اندیشه دینی تبدیل کند. وزیر پیشنهادی بیشتر مناسب دولت روحانی است تا دولت انقلابی!! رئیسی.(  یعنی فرهاد رهبر با همه تجارب و توانش بهتر از وزیر کم تجربه و معمولی معرفی شده نیست؟) واقعا تفاوت ایشان با وزیر علوم   دولت دوازدهم چیست؟ 

وزیر پیشنهادی ورزش : با حضور ایشان وزارت ورزش مانند گذشته اداره خواهد شد و امیدها برای ورود نگرش اسلامی و انقلابی به ساحت ورزش به باد خواهد رفت!

وزیر پیشنهادی نیرو : یکی از وفادار ترین وزرا و همراهان احمدی نژاد تا روز آخر! معروف به پسر حرف گوش کن احمدی نژاد! به نظر  آقای رئیسی انگیزه ، توان و تخصص "سعید محمد"برای این پست بیشتر از محرابیان نبود ؟

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی : به نظر آقای رئیسی ، جناب ضرغامی پس از ۱۰ سال اداره رسانه ملی ، انگیزه و حوصله اداره این وزارت خانه تخصصی را دارد؟ یعنی در تمام جبهه انقلاب یک نیروی متخصص و با تجربه  در عرصه میراث فرهنگی پیدا نمی شود؟

آقای رئیسی عزیز ! با وجود نهی صریح رهبر انقلاب ، اصرار شما به انتخاب وزیر از میان نمایندگان مجلس ، خلاف شرع و مخالفت با ولی فقیه نیست؟

به نظر می رسد تنها کسانی که از انتشار فهرست وزرای پیشنهادی رئیسی به شدت خوشحال شده و به رقص درآمده اند ، اصلاح طلبانی اند  که برای شکست و سرنگونی دولت سیزدهم،دست بکار شده و لحظه شماری می کنند!

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.