شاگرد خلف مکتب روح الله (ره) و موسس حزب الله لبنان "ولایت مدار" ترینِ اشخاص بود. در سالهای پس از انقلاب و در مسئولیت های گوناگون هر زمان پای رهبری به میان می آمد، سخن و گفتار ایشان را فصل الخطاب تمام رویدادها می دانست.

پایگاه خبری جماران: در حافظه تاریخی خود شخصیتی مانند اقای محتشمی پور سراغ ندارم که  با این همه مرارت، مشقت و مجاهدت، سالهای پایانی عمرش را در عزلتی سرخوشانه در نجف کنار مولایش روزگار بگذراند.

از 1340 تا 1400 به مدت 60 سال بی وقفه مبارزه کرد. چه آن زمان که نخستین بار برای طرفداری از پیشوای خود حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۱ دستگیر شد. و چه در وقت تاسیس تشکیلات مقاومت فلسطین و حتی در سال 88 با آن اتفاقات. همیشه در کنار مردم و مستضعفان جهان بود و برای تحقق آرمان "عدالتخواهی" از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

شاگرد خلف مکتب روح الله (ره) و موسس حزب الله لبنان "ولایت مدار" ترینِ اشخاص بود. در سالهای پس از انقلاب و در مسئولیت های گوناگون هر زمان پای رهبری به میان می آمد، سخن و گفتار ایشان را فصل الخطاب تمام رویدادها می دانست.

تنها مقام رسمی دولتی ایران که به دست جنایات کاران اسرائیلی ترور شد حجت الاسلام محتشمی پور بود. در سال 2018 کتاب «برخیز و اول تو بکش» به قلم رونی برگمن خبرنگار اسراییلی روایتی قابل تامل از ترور مرحوم محتشمی پور ارائه داد.

در بخشی از این کتاب آمده: «...ناهوم ادمونی ریس موساد در پایان سال 1983 برگه قرمز را برای امضا به ییتژآک نخست‌وزیر اسراییل ارایه کرد...اسم روی برگه قرمز علی‌اکبر محتشمی‌پور سفیر ایران در سوریه بود. او به صور رسمی یک دیپلمات بود... اسراییل برای اساس قانون از هدف قراردادن مقامات رسمی دولت ها اجتناب می‌کرد... اما اتفاقی باید می‌افتاد تا حزب الله را متوقف کند. فردی مهم باید کشته می‌شد. این چنین بود که شامیر در نهایت برگه قرمز را امضا کرد...» 

چهره شاخص جریان اصلاحات نهایت معنای "جانباز" بود. جانبازی در راه انقلاب و آرمان هایش را نه تنها با تقدیم دو دستش در اقدام تروریستی موساد نشان داد بلکه سالها با زخم زبان شنیدن از مدعیان انقلابی گری وجهه دیگری ازاین معنا را نمایش داد.

اکنون و پس از درگذشت این مبارزه نستوه سیل پیام های دوستان و دشمنان گواه بر این است که ایشان مصداق واقعی آیه شریفه أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم بودند.

خوشحالی رسانه های معاند و صهیونیست از فوت علی اکبر انقلاب از طرفی و پیام تسلیت مقام معظم رهبری و سیدحسن نصرالله و جریانات و اشخاص دلسوز در درون نظام در سویی دیگر نشان از عظمت و قدرت معنوی شخصیت مبارزاتی این مرد بزرگ دارد.

انشالله در رضوان الهی و در کنار معشوق ابدی اش امیر المومنین (ع) و مادر بزرگوارشان حضرت زهرا(س) مورد رحمت پروردگار قرار گیرند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.