برادران اصولگرا کمی - فقط دقیقه ای - با خود و خدای خود خلوت کنند و ببینند که اگر آنچه شورای نگهبان با جریان رقیب [اعم از اصلاح طلب و معتدل]کرد، بر سر آنها و جناح و دوستان آنها آورده بود، چه می کردند و چه می گفتند؟

پایگاه خبری جماران: 1. از امیر مومنان نقل است که «مَن مَنَعَ الإنصافَ سَلَبَهُ اللّه ُ الإمکانَ [کسى که انصاف به خرج ندهد، خداوند قدرت را از او خواهد گرفت.]( غررالحکم / 8394 ) 

 2. نراقی در جامع السعادات در تعریف انصاف می فرماید: «انصاف در مقابل تعصب است. از این‌رو انسان منصف کسی است که در رفتار و قضاوت‌هایش از تعصب بی‌جا نسبت به خود، وابستگان و دوستان پرهیز کند و حقوق دیگران را ضایع نکند» وی مفهوم انصاف را با قاعده «هر آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران نیز بپسند» در ارتباط می داند. (نراقی، جامع السعادات، ج۱، ص۴۰۲، ۴۰۴)

 3. با توجه به این دو نکته و هزاران روایت و دستوری که درباره انصاف داریم، برادران اصولگرا کمی_ فقط دقیقه ای_ با خود و خدای خود خلوت کنند و ببینند که اگر آنچه شورای نگهبان با جریان رقیب [اعم از اصلاح طلب و معتدل]کرد، بر سر آنها و جناح و دوستان آنها آورده بود، چه می کردند و چه می گفتند؟

 4. نمی دانم چرا جوانان اصولگرا چشم بسته از هر چه واقع می شود دفاع می کنند. مگر معصومین علیهم السلام  نفرموده اند:«قل الحق ولو على نفسک »(بحار الانوار ج۷۴ ص۱۵۷)

 5. امام خمینی می فرماید:«آن کسی قلمش قلم انسانی است،  که از روی انصاف چیز بنویسد، از روی انصاف صحبت کند». (صحیفه امام؛ ج 20، ص 129)

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.