او بسیار مسئولانه و طی اشاره‌ای پدرانه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کناره گرفت، نه در مقایسه با آنان که چنین نصایح مشفقانه‌ای را حتی بعد از اعلام در رسانه‌های عمومی نادیده گرفتند که در مقایسه با آنچه از سید حسن خمینی توقع می‌رود، او را همچنان شریف و متین و صبور و فهیم می‌یابیم. چنین برخوردهایی بیش از پیش میزان از‌خودگذشتگی و شجاعت اخلاقی او را می‌رساند و نشان می‌دهد که درایت و آرامش و نگاه بلندش، او را از اینکه جزئی از یک گروه سیاسی باشد دور می‌کند و کمک می‌کند او را متعلق به همه ایرانیان، و نه گروهی خاص بدانیم.

به گزارش جماران؛ احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، در یادداشتی در شماره امروز روزنامه ایران نوشت:  «۵ سال و چندماه پیش در بهمن ۱۳۹۴ که غوغایی بر سر حضور حاج سید حسن آقا خمینی در انتخابات خبرگان بالا گرفته بود در روزنامه ایران یادداشتی نوشتم با عنوان «برای سربلندی ایران» و در آن ضمن اشاره به اینکه جایگاه او از نظر علمی و جز آن، چه اقتضائاتی دارد آوردم که «صبوری، آرامش و نگاه بلندش، او را از اینکه جزئی از یک گروه بسته و محدود سیاسی باشد دور می‌کند و کمک می‌کند او را متعلق به همه ایرانیان و نه گروهی خاص بدانیم و ببینیم.»

 سال‌ها گذشته و این روزها که می‌بینیم او بسیار مسئولانه و طی اشاره‌ای پدرانه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کناره گرفت، نه در مقایسه با آنان که چنین نصایح مشفقانه‌ای را حتی بعد از اعلام در رسانه‌های عمومی نادیده گرفتند که در مقایسه با آنچه از سید حسن خمینی توقع می‌رود، او را همچنان شریف و متین و صبور و فهیم می‌یابیم.

او خود به بهترین شیوه علت کناره‌گیری‌اش از حضور در انتخابات را توضیح داد و گفت: «اگر فکر کنیم کار به فرایندی می‌رسد که نتیجه‌اش تضعیف کلان مملکت و جمهوری اسلامی است به نظر من مصلحتی بر آن مترتب نیست، البته هرگز از اصول خود عدول نمی‌کنم و صلاح کشور را هم در همین می‌دانم.»

این آب سردی است که درایت این مرد بر آتش هر سوء‌برداشت ممکن ریخت. چنین برخوردهایی بیش از پیش میزان از‌خودگذشتگی و شجاعت اخلاقی او را می‌رساند و نشان می‌دهد که درایت و آرامش و نگاه بلندش، او را از اینکه جزئی از یک گروه سیاسی باشد دور می‌کند و کمک می‌کند او را متعلق به همه ایرانیان، و نه گروهی خاص بدانیم و ببینیم. او از ذخایر ملی است، قدرش را باید دانست.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.