روحانی با بیان اینکه برخی هنوز در رقابت انتخاباتی هستند، تاکید کرد: رشد اقتصادی ما مثبت است. نباید به‌خاطر انتخابات مشکلات را چندبرابر نشان دهیم.

به گزارش جماران؛ رئیس جمهور در جلسه امروز ظهر ستاد تنظیم بازار به تشریح شرایط اقتصادی و توزیعی کالاهای کشور پرداخت و رشد اقتصادی ایران را مثبت اعلام کرد.

حسن روحانی در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار کشور گفت: طی سال‌های گذشته کالا‌های اساسی مردم را امریکا تحریم کرده بود. این جزو ننگ‌های بزرگ و تروریسم بی‌نظیر امریکا در طول تاریخ است. ما در طول ۳ سال گذشته این همه فشار را تحمل کردیم. سال گذشته با مشکل کرونا مواجه شدیم که  بعد از جنگ جهانی دوم این اتفاق و اپیدمی عظیمی بود که تبدیل به پاندمی شده و همه جهان را دچار مشکل کرده است. از سویی برخی کالا‌هایی که باید صادر می‌شد ارزان شد و خریداری نشد؛ و صنعت هم دچار مشکل شد.

وی ادامه داد:  علی‌رغم تحریم می‌توانیم مشکلات را حل و فضل کنیم و مردم در رنج کمتری باشند. به نظر می‌رسد برخی اقلام در گمرکات انبار شده و باید ازاد و وارد بازار شود. بانک مرکزی و وزارت صمت و گمرک تلاش کنند که این کالا‌ها آزاد و به دست مردم برسد.

رئیس‌جمهور  با اشاره به رکود ۳.۴ درصدی اقتصاد دنیا و رشد بالای ۲.۵ درصدی ایران گفت: برخی نباید به خاطر انتقام از انتخابات قبلی برخی سخنان را مطرح کنند. انتخابات را از یک انتخابات شروع و تا انتخابات بعدی ادامه می‌دهند اما نباید بر مبنای این مشکلات را چند برابر جلوه و نشان دهیم.

وی با اشاره به جلسه امروز ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: از ۱۰۰ قلم کالایی که برای مردم بسیار مهم است و باید در بازار در اختیار آنها باشد، ۹۵ تا ۹۷ درصد وضعیت قابل قبولی دارند. دو تا سه کالا هست که شرایط غیرقابل قبولی دارد که باید شرایطش را قابل قبول کنیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد:  علیرغم تحریم کرونا مشکلات و قیمت ارزاق عمومی در جهان بالا رفته است. دولت به ویژه وزارت جهاد کشاورزی وزارت صمت می‌توانند مشکلات را حل و فصل کند تا مردم در رنج کمتری باشند. 

وی با اشاره به گزارشی که در جلسه ستاد تنظیم بازار درباره انبار شدن اجناس فراوانی در گمرکات کشور، تاکید کرد: بانک مرکزی، گمرک، وزارتخانه‌‌های کشاورزی و صمت باید با هم هماهنگ کنند که این کالاها سریع‌تر از گمرکات آزاد و به دست مردم برسد. 

ادامه دارد.....

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.