عباسعلی کدخدایی به مصاحبه فائزه هاشمی با جماران واکنش نشان داد. فائزه هاشمی خطاب به سخنگوی شورای نگهبان که مدعی رد صلاحیت نشدن آیت الله هاشمی شده بود، گفت: به مردم آدرس غلط ندهید.

به گزارش جماران، عباسعلی کدخدایی در گفت و گوی با ایسنا به اظهارات فائزه هاشمی واکنش نشان داد و گفت: در شورای نگهبان واژه‌ای به اسم رد صلاحیت وجود ندارد و اگر فردی ادعایی می‌کند به قانون مراجعه کند.

انتخاب نیز در گفت و گویی با محمد هاشمی نوشت: 

«بعد از حساسیت‌هایی که ایجاد شد، دو نفر از شخصیت‌های نظام نزد آیت‌الله هاشمی آمدند و به ایشان اصرار کردند که از شرکت در انتخابات انصراف دهد، البته این شخصیت‌ها هر یک جداگانه نزد آیت‌الله آمدند.»

به گفته این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، اشخاصی که نزد آیت‌الله هاشمی آمدند و قصد داشتند ایشان را متقاعد کنند که انصراف دهند، همواره به او تاکید می‌کردند که اگر انصراف ندهد رد صلاحیت می‌شود.

او با اشاره به عکس‌العمل آیت‌الله هاشمی خطاب به این افراد خاطرنشان کرد: «آیت‌الله هاشمی به افرادی که سعی داشتند او را منصرف کنند، گفتند من با مردم شوخی ندارم که هر روز حرفم را تغییر بدهم، اگر گفتم شرکت می‌کنم پس حرفم را تغییر نمی‌دهم و پس از تاکید آن افراد به اینکه آیت‌الله هاشمی را رد صلاحیت می‌کنند، ایشان گفتند شورای نگهبان کار خود را بکند من هم وظیفه خود را انجام می‌دهم.»

محمد هاشمی در ادامه تاکید کرد: «هر دو این افراد که تلاش کردند آیت‌الله هاشمی انصراف دهد از طرف شورای نگهبان آمدند. وقتی آیت‌الله هاشمی انصراف نداد، خبرهایی از شورای نگهبان می‌رسید که بحث‌هایی برای رد صلاحیت ایشان مطرح شده است اما آیت‌الله هاشمی به این صحبت‌ها توجه نمی‌کردند و اولویت ایشان نظر مردم بود.»

هاشمی اضافه کرد: «بعد از رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی در انتخابات بسیاری از افراد به ایشان پیشنهاد دادند که اعتراض کنند اما آیت‌الله گفتند آنها را به خدا می‌سپارم و اعتراض نمی‌کنم. آیت‌الله هاشمی تاکید داشتند کشور ما به شکلی است که هر شخص عاقبت کار خود را زود می‌بیند در انتها هم طی جلساتی که با عارف و روحانی برگزار کردند، تصمیم گرفتند از روحانی حمایت کنند.»

برادر آیت‌الله هاشمی در پایان با اشاره به اظهارات کدخدایی گفت: «مردم می‌دانند و شاهد هستند آیت‌الله هاشمی انصراف نداد و تا روز آخر پای مردم ایستاد اما اسم او در لیست نامزدهای نهایی نبود اگر شورای نگهبان رد صلاحیت نکرده پس چه اتفاقی رخ داده؟ مردم این حرف‌ها را باور نمی‌کنند حتی خود افرادی که این سخنان را می‌گویند هم به حرف‌های خود باور ندارند، مردم می‌دانند چه اتفاقی رخ داده است اما اینکه شورای نگهبان بعد از چندسال یادش افتاده واکنش نشان دهد را از خودشان بپرسید.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.