مسئول واحد بیابان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: مبارزه با بیماری سالک و اجرای لانه کوبی در هفت روستای جنوبی دامغان در حال انجام است.

مسئول واحد بیابان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: مبارزه با بیماری سالک و اجرای لانه کوبی در هفت روستای جنوبی دامغان، پس از شناسایی روستاهای آلوده به سالک که در مجاورت تاغزارهای شهرستان قرار گرفتند، در حال انجام است.

به گزارش جماران، محبوبه راحتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به عزم همگانی برای مبارزه با بیماری سالک، گفت: سبحان، الله آباد، صالح آباد، خورزان، صُلح آباد، عبدالله آباد و حسن آباد، از جمله روستاهای جنوبی شهرستان دامغان هستند که با توجه به قرارگرفتن در مجاورت تاغزارها، با اعلام آمادگی دهیاران این روستاها و همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، عملیات لانه کوبی و مبارزه با موش ناقل سالک در آن ها دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: در اجرای این امر تاکنون ۹۰ کیلوگرم طعمه آلوده به سَم فسفر ۲ رنگ آماده شد و در اختیار دهیاران متقاضی روستاهای سبحان، الله آباد و خورزان قرار گرفت که مساحت اجرای عملیات پس از اتمام آن اعلام می‌شود. 

راحتی اضافه کرد: هماهنگی های لازم در خصوص اجرای عملیات مبارزه در محدوده تاغزارهای حسن آباد با بسیج سازندگی سپاه ناحیه دامغان انجام شده است که مقرر شد با توجه به اجرای عملیات لانه کوبی توسط دهیاری روستای حسن آباد در نوبت بعدی عملیات طعمه گذاری انجام شود. 

وی با بیان اینکه به مساحت ۲۰ هکتار در ایستگاه تثبیت شن روستای حسن آباد و تاغزارهای اطراف طعمه گذاری شده است اظهار داشت: در منطقه عبدالله آباد در عرصه به میزان ۲۵ هکتار عملیات طعمه گذاری از سوی یکی از بهره برداران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان انجام شد. 

مسئول واحد بیابان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: بنابر هماهنگی های به عمل آمده، ۴۵۰ هکتار از محدوده تاغزارها و عرصه های بیابانی اطراف روستای صالح آباد با همکاری این اداره، دهیاری و شورای اسلامی آن روستا طعمه گذاری شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.