رشیدی از مولفان کتاب «تاریخچه ورزش استان سمنان» در مقدمه به پیشنهاد تهیه این کتاب توسط هادیان در زمانی که مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان بود اشاره می کند و در ادامه به همکاری پژوهشگران و ورزشکارانی که برای به سرانجام رسیدن این کتاب تلاش کردند توضیحاتی می دهد.

در ادامه این کتاب با گفتاری از علیزاده مدیرکل وقت ورزش و جوانان استان سمنان آغاز می شود و در انتها با معرفی شهدای ورزشکار استان سمنان کتاب پایان می یابد.

این کتاب به صورت جدول به معرفی هیات های ورزشی، ورزشکاران و روسای هیات های در دوران مختلف و همچنین درج بیوگرافی از ورزشکاران مطرح استان سمنان تا سال ۱۳۹۳ پرداخته است.

نام آوران و پیشکسوتان ورزش استان، هیات های مختلف ورزشی استان سمنان، فضاها و اماکن ورزشی استان سمنان و شهدای ورزشکار استان سمنان، چهار فصل تاریخچه کتاب ورزش استان سمنان را تشکیل می دهند.

بخشی از کتاب

در این کتاب ورزشکاران و قهرمانان بسیاری از استان سمنان معرفی شدند که رشته هاکی در مهدیشهر را می توان  از شاخص های ورزش استان به حساب آورد و به همین علت ورزشکاری از این رشته به عنوان بخشی از کتاب انتخاب شده است :

اسفندیار صفایی؛ متولد ۱۳۵۰ اهل مهدی شهر، دارای کارشناسی ارشد تربیت بدنی و فعال در شته های هاکی، فوتبال و دومیدانی است.

دعوت به اردوی تیم ملی از سال ۱۳۶۸ و عضویت در تیم ملی تا سال ۱۳۸۱، مربی تیم ملی چمنی از سال ۱۳۸۳ و مربی تیم ملی سالنی همراه با مایکل اشمیتز آلمانی و کسب قهرمانی آسیا ماکائو در سال ۲۰۰۷، سرمربی تیم ملی داخل سالن از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹  و تیم ملی چمنی از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ و کسب عنوان های مختلف قهرمانی بین المللی و ملی در سال های مختلف فعالیت در این ورزش به عنوان مربی و بازیکن بخشی از سابقه فعالیت این ورزشکار استان سمنان است.

درباره مولفان کتاب

علیزاده، متولد ۱۳۴۳ از گرمسار دارای دکترای مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی  و مدیر کل اسبق ورزش و جوانان استان سمنان بوده است.

هادیان متولد ۱۳۴۹ از سمنان دارای دکترای تربیت بدنی و مدیر کل اسبق ورزش و جوانان استان سمنان بوده است

رشیدی متولد ۱۳۴۸ از مهدی شهر دارای دکترای فیزیولوژی ورزشی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.