حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور  روز شنبه در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و جمعی مدیران حوزه علمیه خواهران استان، در دفتر امام جمعه این شهر افزود: بیش از ۸۰ هزار طلبه خانم از حوزه‌های علمیه کشور دانش‌آموخته شده‌اند.
وی ادامه داد: حدود ۶ هزار استاد کار آموزش در مراکز حوزه‌های علمیه خواهران را برعهده دارند که بیش از پنج ششم آموزش‌ها بر عهده خواهران دانش آموخته در حوزه است.
وی یادآور شد: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران مهیا ساختن عرصه برای استفاده از ظرفیت‌های خاموش است و حوزه علمیه خواهران یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بهره‌گیری از ظرفیت زنان است.
بهجت‌پور بیان کرد: بیش ۱۰۳ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که نیمی از جمعیت دانش آموزان زنان هستند و همچنین از میان بیش از چهار میلیون دانشجو در کشور بیش از نیمی خانم هستند.
وی خاطرنشان کرد: ۵۰۰ مدرسه حوزه علمیه در کشور در مقاطع مختلف وجود دارد و اکنون به واسطه این ظرفیت مردم کشور فرصت یافتند مطالبه حضور در صحنه داشته باشند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور بیان کرد: یک مصوبه در شورای معین شورای انقلاب فرهنگی تصویب شد و در مرحله نهایی شدن قرار دارد که براساس آن ۱۰ درصد استخدام آموزش و پرورش از میان طلبه‌ها باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور به منظور شرکت در آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوزه علمیه خواهران در سمنان، بازدید از حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر استان و حضور در نشست فصلی مدیران حوزه‌علمیه خواهران استان ۲ روزه به این استان سفر کرده است.
استان سمنان دارای هشت حوزه علمیه خواهران است که بیش از ۵۰۰ طلبه در مقاطع عمومی و تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.