سعید اسمعیل‌پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس ارزیابی‌های انجام‌شده ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی میدان کشاورز واقع در غرب شهر سمنان تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، اما تجهیز این ایستگاه به ماشین آلات مهار آتش بیش از ۱۵ میلیارد ریال اعتبار می‌خواهد.

وی خاطر نشان کرد: خرید سه دستگاه خودرو سنگین مهار آتش برای ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر سمنان برنامه‌ریزی شده است که هزینه خرید و تجهیز این خودروهای سنگین ۳۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ادامه داد: عملیات ساخت ایستگاه آتش‌نشانی مسکن مهر سمنان تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و عملیات ساخت این طرح با تامین اعتبار بعد از وقفه یک‌ساله در حال‌انجام است.

اسمعیل‌پور اضافه کرد: نبود نردبان برای مهار آتش در ساختمان‌های بالای ۲ طبقه یکی از چالش‌های جدی است و مسئولان برای خرید این ابزار مهم مهار آتش اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: تا دهه فجر امسال ۲۵ نفر از طریق آزمون استخدامی در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر سمنان مشغول به کار می‌شوند.

سازمان آتش‌نشانی با چهار پایگاه داخل شهر سمنان و یک پایگاه در شهرک صنعتی بزرگ این شهر با فعالیت ۸۰ آتش‌نشان به شهروندان خدمات رسانی می کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.