شهید احمدی، فرزند قربان و سکینه و بردار شهید اسدالله بیستم دی ۱۳۴۵ در روستای قلعه نوخرقان از توابع شهرستان شاهرود استان سمنان در خانواده‌ای دیندار متولد شد.

این شهید والامقام،  مهربان و خوش قلب بود و به  خواندن قرآن کریم علاقه زیادی داشت و به واسطه صوت زیبایش خانواده مشتاق تلاوت قرآن با صوت او بودند.

این شهید جلیل‌القدر، در محفل‌های سیاسی و مذهبی حضور پررنگ داشت و همین حضور موجب دستیابی‌اش به درک و بینش عمیق شد که دفاع از خاک میهن اسلامی را وظیفه‌ای بر دوش خود می‌دانست.

شهید احمدی دانش‌آموز دوم متوسطه بود که دیگر تاب ماندن در شهر را نداشت و با سماجت توانست رضایت خانواده را بگیرد و به کمک رزمندگان بشتابد.

این شهید بزرگوار اولین بار به عنوان بسیجی از طرف سپاه شاهرود تیپ ۲۱ گردان کربلا به میدان نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در بخش‌های مختلف در دفاع از خاک کشور نقش‌آفرینی کرد.

شهید احمدی با وجود سن کمی که  داشت در حدود ۱۴ ماه و ۲۶ روز جانانه و شجاعانه به همراه دیگر رزمندگان برای دفاع از خاک وطن جنگید و سرانجام در بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۶۵ در غرب کشور در عملیات مقابله با تک دشمن در اثر اصابت ترکش و گلوله به دوستان شهیدش پیوست.

پیکر مطهر شهید احمدی  در زادگاهش واقع در گلزار شهدای روستای قلعه نوخرقان در شهرستان شاهرود به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.