صالحی در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان از جشنواره ملی ایل سنگسر بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت های عشایر که در این نمایشگاه ارائه شده است بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر یک‌ روزه خود به استان سمنان، در سه برنامه‌ فرهنگی در شهرستان گرمسار شرکت می‌کند که دیدار با هنرمندان و پیشکسوتان و حضور در اختتامیه جشنواره تئاتر استان سمنان که عصر پنجشنبه برگزار می شود پایان بخش سفر یک روزه سید عباس صالحی به استان سمنان خواهد بود.

مهدی شهر یا سنگسر مرکز شهرستان مهدیشهر  واقع در استان سمنان، خاستگاه ایل عشایر سنگسری از شاخص‌ترین کوچ‌نشینان دامنه‌های البرز است که برای جابه‌جایی از ییلاق به قشلاق مسافت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر را طی می‌کنند و طی چنین مسافت طولانی توسط عشایر بی مانند است، «برنارد هوکارد» محقق مشهور اروپایی نیز معتقد بود عشایر ایل سنگسری طولانی‌ترین مسیر کوچ رو جهان را دارند.
اولین جشنواره ملی ایل سنگسر عصر چهارشنبه با حضور حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور، علیرضا آشناگر استاندار سمنان و جمعی از مسئولان و حضور پر شور مردم و دیگر مسئولان افتتاح شد  و تا روز جمعه هفدهم آبان ۹۸ ادامه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.