احمد خرم، پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شاهرود، افزود: هواشناسی پیش بینی کرده امسال بارش های بیشتری نسبت به پارسال در شهرستان  انجام خواهد شد که با توجه به اقلیم شاهرود حوادث قهری نیز در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید حوادث پارسال آسیب شناسی شود، تصریح کرد: با آسیب شناسی می توان کاستی ها را شناسایی کرده و پیشگیری های لازم را انجام داد.

خرم، آماده بودن تجهیزات و امکانات برای جلوگیری از غافلگیری در بحران ها را ضروری خواند و اظهار داشت: باید در مورد تهدیدات هر منطقه از شهرستان مطالعات لازم انجام شود تا نسبت به آن ها تجهیزات موجود توزیع گردد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود با بیان اینکه باید ظرفیت های مردمی برای مقابله با بحران ها شناسایی شود، ابراز داشت: با توجه به ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران باید در مواقع اضطراری از همه امکانات دولتی، بخش خصوصی و تعاونی ها برای مقابله استفاده شود.

وی با بیان این که باید در مواقع بحران سطح دسترسی به امکانات فرا شهرستانی و استانی برای استفاده معلوم باشد ، تاکید کرد:در مدیریت بحران زمان عنصر اساسی است، با هماهنگی های بین دستگاه های خدمات رسان در مواقع بحران اگر بتوانیم در کوتاهترین زمان بهترین خدمات را ارائه دهیم دارای ارزش است.

ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران به دستگاه های اجرایی، برپایی مانور زلزله در طرح مدرسه ایمن، ارائه طرح بازتوانی روانی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، تبیین اهمیت گسترش بیمه اماکن مسکونی و تجاری در شهرها و روستاها و آمادگی جهت مقابله با حوادث و سوانح در فصول سرد سال از جمله موضوعات مطروحه در این نشست بود.

شهر شاهرود بیش از ۱۶۰ هزارتن جمعیت و سه هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.