سید عباس دانایی روز سه‌شنبه در حاشیه اولین پرواز دوره‌ای از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: افزایش پرواز از فرودگاه سمنان منوط به توسعه و استقبال مردم از پرواز و خرید بلیت است، پرواز سمنان به کیش و عسلویه درخواست مردم است.

وی اضافه کرد : در صورت استقبال بعد از این مرحله، شرایط پرواز بین المللی نیز فراهم می‌شود از جمله  پرواز به مقصد عتبات عالیات از سال آینده جزو برنامه‌ریزی‌ها است.

فرماندار سمنان بیان کرد: ترمینال فرودگاه سمنان تا پایان امسال تکمیل می‌شود که تکمیل ترمینال مقدمه‌ای برای برنامه‌ریزی به منظور برقراری پروازهای بین المللی است.

وی با اشاره به آغاز دوره ۶ ماهه پروازها از فرودگاه سمنان به مشهد، ادامه داد: روزانه حدود ۲۰۰ مسافر از خطوط ریلی از سمنان به مقصد مشهد مقدس سفر می‌کنند که این تعداد جابه‌جایی مسافر در روز قابل توجه، چشمگیر و توجیهی برای برقراری  پرواز از فرودگاه سمنان است.

وی تصریح کرد: بعضی از مسافران قطار سمنان به مقصد مشهد به دلیل مسایل کاری دائم در رفت و آمد هستند و به دلیل کوتاهی، تسهیل و تسریع در مسیر سفر، استقبال خوبی از پرواز هوایی قابل انتظار است. 

فرماندار سمنان با تاکید براینکه فرودگاه نقشی مهم در توسعه استان دارد، خاطرنشان کرد: مردم مذهبی سمنان با حمایت از پرواز زمینه‌ساز توسعه شهر می‌شوند.

چهاردهم آبان ۹۸، اولین  پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد که اولین پرواز از دوره ۶ ماهه پرواز در این مسیر است. 

پرواز از مشهد به سمت سمنان ساعت۱۰ و ۱۰ دقیقه و از سمنان به سمت مشهد ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه در روزهای سه‌شنبه و جمعه برقرار است و بهای بلیت به ازای هریک نفر سه میلیون و ۵۸۰ هزار ریال و برای افراد زیر ۱۲ سال قیمت بلیت نیم‌بها است.

هواپیمای در نظر گرفته شده برای پروازهای سمنان به مشهد از نوع Atr ۷۲ و ظرفیت آن ۶۵ نفر است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.