حمیدرضا حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: سال گذشته ۲۵۴ هزار و ۷۰۳ کیلوگرم گوشت و فرآورده گوشتی در بازرسی کارشناسان دامپزشکی ضبط شد.

وی ادامه داد: کارشناسان دامپزشکی در ۶ ماه اول امسال پنج هزار و ۹۹۲ مورد بازدید و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه شیرخام و فرآورده‌های خام دامی انجام دادند که منجر به ضبط ۲۴ هزار و ۸۶۱ کیلوگرم فرآورده‌ ناسالم شد.

حسینی با بیان اینکه در استان سمنان هشت کشتارگاه طیور فعال است، خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال هشت میلیون و ۱۸ هزار و ۵۹۳ قطعه مرغ گوشتی در کشتارگاه های استان کشتار شد که ۱۰۷ هزار و ۳۴۶  کیلوگرم مرغ گوشتی ناسالم در کشتارگاه‌ها ضبط و نابود شد.

وی خاطرنشان کرد: نیمه‌نخست امسال ۴۸ هزار و ۵۱۲ راس دام در پنج کشتارگاه‌ استان سمنان کشتار شد که پنج هزار و ۷۰۸ کیلوگرم معدوم شد.

وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده طی این مدت، ۹۱ مورد نمونه‌گیری از فرآورده‌های دامی مشکوک به منظور بررسی سلامت محصول انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان تصریح کرد: نیمه نخست امسال ۳۴۵ مورد نظارت بر صدور تمدید پروانه بهداشتی واحدهای پرورشی مانند دامداری و مرغداری انجام شده است.

۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۳ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و ۴۲۱ مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.

بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.

۷۳۴۲/۷۴۰۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.