سید محمد موسوی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هفت هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان برق استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون نصب شد.

وی بیان کرد: مراحل نصب این تعداد دستگاه کنتور فهام در قالب طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی از ابتدای امسال آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان ادامه داد: انشعاب مشترکان بالای ۳۰ کیلووات در اولویت تعویض این شرکت در استان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه هوشمند سازی باقی کنتورهای برق نیز از برنامه های شرکت توزیع برق سمنان است، اضافه کرد: مرحله بعدی این طرح با تعویض کنتورهای انشعاب ولتاژ اولیه و ثانویه و چاه های آب کشاورزی ادامه می یابد.

موسوی زاده خاطرنشان کرد: اندازه گیری و مدیریت انرژی تحویلی به مشترکان از طریق قرائت از راه دور و پایش اطلاعات متفاوت در زمینه توان در نقطه تحویل به مشترکان با استفاده از نرم افزارهای واسط، به عنوان هدف اصلی اجرای این طرح محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان یادآور شد: در صورت تحقق تبدیل مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف به یک فرهنگ عمومی بسیاری از مشکلات حوزه انرژی در استان و کشور حل و اهداف مهم ملی در حوزه صنعت برق محقق می شود.

هدف از طرح فهام تعویض کنتورهای دیجیتالی معمولی با کنتورهای هوشمند است، این کنتورها قابلیت‌های بسیاری از جمله قرائت از راه دور، مشاهده بار مصرفی مشترک و مشاهده وضعیت لحظه‌ای پارامترهای شبکه مشترک را در اختیار شرکت توزیع برق قرار می‌دهد.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.