اخبار مرتبط

شهید احمدپناه، فرزند سید کریم و سیده خانم  ششم فروردین ۱۳۴۵ در محله قدیرآباد شهر سمنان در خانواده‌ای پایبند به احکام اسلامی پا به عرصه وجود نهاد.

این شهید والامقام، دوران ابتدایی را در مدرسه‌ نصیری سابق و دوران راهنمایی را در مدرسه آیت‌الله کاشانی، با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۵۸موفق به اخذ دیپلم شد.

این شهید جلیل القدر تابستان‌ها برای کمک به خانواده در تامین مخارج زندگی به حرفه سیم کشی  مشغول بود.

شهید احمدپناه دانش‌آموز سال دوم دبیرستان بود که انقلاب اسلامی به اوج رسید و در همین زمان او نیز در راهپیمایی‌ها، تظاهرات و پخش اعلامیه حضور فعال داشت.

وی پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۸ به خدمت سربازی رفت  و در حین خدمت بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و بعد از خدمت سربازی نقطه عطفی در زندگی او آغاز شد. ابتدا عضو بسیج شد. بعد از آن به عضویت سپاه در آمد و در طول خدمتش چند بار به جبهه اعزام شد.

این شهید بزرگوار، اولین بار از سوی سپاه سمنان تیپ۱۲ گردان موسی ابن جعفر(ع) به کمک همسنگرانش در خط مقدم جبهه شتافت و بعد از ۲۵ ماه و هشت روز نقش آفرینی در دفاع از خاک میهن اسلامی در بخش‌های مختلف مانند تدارکات گروهان، سرانجام در بیست و یکم دی ۱۳۶۵ در عملیات غرورآفرین کربلای پنج در شلمچه در اثر اصابت ترکش به سر به مقام رفیع شهادت نائل گشت.

پیکر مطهر شهید احمدپناه، در گلزار شهدای زادگاهش واقع در امامزاده یحیی(ع) به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

۷۳۴۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.