علیرضا فلاحی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنیاد مسکن استان سمنان نسبت به بازسازی واحدهای مسکونی روستایی سیل‌زده استان سمنان در کمترین زمان ممکن متعهد است.

وی خاطر نشان کرد: عملیات آمارگیری از میزان خسارت و تعداد خانه‌های تخریبی در مناطق سیل‌زده استان سمنان انجام شد و به تایید مسئولان مربوط برای بازسازی این واحدهای مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد به مصیبت‌دیدگان اعطا شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان ادامه داد: همچنین اعطای تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی در قالب بدون بازپرداخت به منظور تسریع در تکمیل خانه‌ ها در روستاهای سیل‌زده استان سمنان در ماه‌های گذشته اجرا شد.

وی اضافه کرد: بعد از دریافت تسهیلات، اهالی روستاها باید در کمتر از ۱۸ ماه نسبت به تکمیل خانه‌های خود اقدام کنند که براساس آمار اجرای این طرح از مدت زمان تعیین شده جلوتر است.

فلاحی تصریح کرد: به ازای یک خانوار روستایی که در سیل امسال واحد مسکونی خود را از دست داد هشت تن سیمان رایگان توزیع شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: حمایت از مصیبت‌دیدگان اخیر سمنان که به دلیل سیل خانه‌هایشان را از دست دادند در دستور کار است و این اداره کل با تمام توان برای محرومیت‌زدایی در استان در تلاش است.

سیل به همراه رانش زمین در استان سمنان در اوایل بهار امسال یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به بخش های مختلف مسکونی، کشاورزی و زیرساختی خسارت وارد کرد.

در اثر بارندگی و سیل یک نفر در سمنان جان باخت و به گفته مسئولان امر این خسارت‌ها تنها مختص استان سمنان نبوده و این رخداد طبیعی خسارت‌های قابل توجهی به استان‌های مختلف کشور وارد کرد، سیل ۳۵ هزار میلیارد ریال خسارت به راه ‌ها و سازه هایی مانند پل ‌ها و آب روها وارد کرده است

۱۵ شهر و ۱۷۰ روستای استان سمنان بر اثر وقوع سیلاب اوایل امسال دچار آسیب و خسارت شد، بیشترین خسارت وارده در این استان مربوط به روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی در اثر رانش زمین است که ۳۲۹ واحد تخریبی و ۳۳۰ واحد نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.