اخبار مرتبط

شهید آجودانی ، فرزند شعبان و هاجر، بیستم آذر ۱۳۴۶در روستای چهار طاق از توابع شهرستان شاهرود  در خانواده‌ای مومن و پایبند به احکام اسلامی متولد شد.

 این شهید والامقام  تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و سپس برای کمک به خانواده برای تامین مخارج زندگی در حرفه جوشکاری، کشاورزی و بنایی مشغول شد.

وی هیچگاه نماز اول وقت را ترک نمی کرد و همواره در صف اول نماز جماعت بود و همواره در بین هم سن و سالانش در ادب، مهربانی و تلاش زبانزد بود.

شهید آجودانی با شروع جنگ تحمیلی خانه و کاشانه خود را رها و  به عنوان سرباز به کمک رزمندگان در خط مقدم جبهه شتافت و اولین بار از طرف سپاه شاهرود تیپ ۱۲ گردان مهندسی رزمی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.

این شهید والامقام سرانجام بعد از هشت ماه و  پنج روز از دفاع جانانه از خاک میهن اسلامی، سرانجام در بیست و دوم  فروردین ۱۳۶۶در شلمچه در عملیات پدافندی در اثر جراحت شیمیایی به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید آجودانی در گلزار شهدای زادگاهش واقع در روستای چهار طاق شهرستان شاهرود به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.

با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.

معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.