امیرتیموری دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که اکنون مردم دراین راه رفت وآمد می کنند؛ افزود : تاکنون حدود پنج میلیارد ریال برای احداث این راه که استان سمنان را به استان گلستان مرتبط می کند ؛ هزینه شده است.
وی با اشاره به نشست های کارشناسی راه تازه روستای حسین آبادکالپوش؛ افزود: بنابه دستور استاندارسمنان بر فوریت ساخت این راه ، عملیات اجرایی در روزهای آغازین امداد رسانی به آسیب دیدگان رانش زمین آغاز شد.
وی به درخواست ارسال تجهیزات و ماشین آلات از ستاد مدیریت بحران استان سمنان هم اشاره کرد و گفت : بسیاری از دستگاه های اجرایی مانند شهرداری شاهرود ، لشکر 58تکاور ذوالفقار ، سپاه استان و برخی شرکت های خصوصی در این زمینه همکاری کردند.
تیموری با سپاس از نیروهای راهداری برای فعالیت شبانه روزی ، تصریح کرد : نیروهای راهداری درایام نوروز و در برف وکولاک شدید با تلاش بی وقفه محورهای روستایی واصلی کالپوش را بازگشایی وبرای احداث راه حسین آباد کالپوش تلاش می نمایند.
رئیس اداره راه وشهرسازی میامی اظهارداشت : یکی از اولویت های این اداره توجه به محورهای راهبردی و گردشگری است ، رونق گردشگری اشتغال زایی پایدار را نیز به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه راه قبلی روستای حسین آباد کالپوش قابل استفاده نمی باشد ، افزود : راه دسترسی جدید درصورت مساعد بودن شرایط جوی بزودی تکمیل می شود هر چند که اکنون هم روستاییان در صورت ضرورت از آن استفاده می کنند.
به گزارش ایرنا ، بخش کالپوش در شمال شهرستان میامی در منطقه کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران وبرف در این بخش تقریبا از اواسط پائیز شروع می شود.
مجموع راه های شهرستان میامی 570 کیلومتر است که حدود340 کیلومتر راه روستایی می باشد.
شهرستان میامی با هشت هزارو 600 کیلومتر مربع و جمعیت حدود 40هزار تن درشرق استان سمنان واقع است .
بخش کالپوش با بیش از 25هزارتن جمعیت دارای 12 روستاست.
7357/6167
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.