اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید مسعود سیادتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، سید محمد قاسمی مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، علی اصغر جلالی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و صدر ناصری کارشناس و پژوهشگر امور شهری در این میزگرد حضور داشتند.
این کارشناسان و مسئولان به بررسی تاثیر فضای سبز در ارتقای کیفیت زندگی با بررسی عملکردی فضای سبزی سمنان پرداختند.
به عقیده آنان، کیفیت فضای سبز، پارک ها و بوستان ها علاوه بر اینکه نقش مهمی در پالایش آب، هوا و صدا دارد، سبب تصفیه بادها نیز می شود.
کمک های اجتماعی و روانشناسی به افراد جامعه در شهرها به خصوص شهرهای بزرگ و صنعتی از دیگر فواید این اماکن از منظر این کارشناسان است.
مسئولان و کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا مرکز سمنان علاوه بر فواید سلامتی و روانی و زیبایی، تاثیرهای مهم سیمای طبیعی شهر را از دیگر مزیت های اجتماعی فضاهای سبز شهری عنوان کردند.
تقویت روابط اجتماعی و متقابل میان همسایه ها در یک محل، اجتماع سالمندان در این اماکن و گذران اوقات فراغت از دیگر مزایای مورد بررسی حاضران در این میزگرد بود.
تاکید بر اثرهای اقتصادی نیز از نکته های قابل توجهی بود که کارشناسان و مسئولان به آن اشاره کردند.
کاهش هزینه های آلودگی هوا، تبدیل شهرها به مقصد گردشگری از طریق ارزش های زیبایی، تاریخی و تفرجگاهی پارک های شهری و افزایش جذابیت شهر از جمله تاثیرات مثبت اقتصادی وجود اماکن سبز شهری است که مورد تاکید این افراد بود.
مساله کمبود آب از بزرگترین موانع و چالش های پیش روی گسترش فضای سبز شهری در کنار دیگر مسائل بود که در این میزگرد به آن پرداخته شد.
جمع بندی این مزایا و تاثیرات مثبت فضاهای سبز، پارک ها و بوستان ها، اهمیت ایجاد و بهره گیری از این فضاهای گران سنگ را به خوبی نشان می دهد.
مشروح این میزگرد روز چهارشنبه 15 اسفند 97 در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان منتشر می شود.
7342م/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.