روغن زیتون برای سرخ کردن مناسب است؟

کارشناسان مرکز مشاوره مصرف کنندگان در ایالت بایرن آلمان گزارش دادند که هر روغنی دارای نقطه ای است که به آن نقطه دود می گویند و هر چه این نقطه بالاتر باشد، روغن مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارد و بنابراین برای استفاده و سرخ کردن مناسب است.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران به نقل از مجله سلامتی: روغن های تصفیه شده برای سرخ کردن مناسب هستند. بنابراین روغن زیتون در صورت تکرار برای سرخ کردن مناسب است. در این فرآیند، اجزای ناخواسته و همچنین بوها و طعم‌ها از روغن حذف می‌شوند، اما اسیدهای چرب غیراشباع ارزشمند باقی می‌مانند.

کارشناسان این مرکز توضیح دادند که روغن آفتابگردان و روغن کلزا دارای درصد بالایی از اسید اولئیک تک غیراشباع هستند که باعث می شود توانایی بالایی در تحمل دمای بالا داشته باشند و به همین دلیل می توان از آنها برای سرخ کردن استفاده کرد.

اگرچه روغن نارگیل و روغن نخل مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند، اما برای سرخ کردن  مناسب نیستند. ترکیب آنها به خوبی روغن آفتابگردان، روغن کلزا یا روغن های تصفیه شده نیست.

همچنین روغن های فشرده سرد به دلیل دود کمی که دارند برای سرخ کردن  مناسب نیستند، اما برای سس سالاد و غذاهای سرد مناسب هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید