۱۱ توصیه مهم یک متخصص قلب در روزهای گرم تابستان

بدون شک دمای بالای هوا می‌تواند در برخی افراد مشکلات قلبی را تشدید کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به همین دلیل در فصول گرم و در زمان‌های مشابه توصیه می‌شود که افراد با مشکلات قلبی، پیشگیری لازم را انجام دهند و سعی کنند در معرض دمای بالای هوا قرار نگیرند.

خبرآنلاین نوشت؛ دکتر محمد حسین نجفی ، متخصص قلب و فوق تخصص آنژیوپلاستی عنوان کرد؛ هنگامی که هوا گرم می‌شود، بدن بطور طبیعی به تعادل دمایی خود نمی‌رسد. این وضعیت باعث تنش در سیستم قلبی و عروقی شده و به همین دلیل افرادی که با مشکلات قلبی مواجه هستند در فصول گرم باید نکات زیر را رعایت کنند :

- در معرض آفتاب شدید نباشید و بهتر است در سایه باشید.
- هنگامی که دمای هو بالاست تلاش کنید فعالیت‌های خود را در ساعات خنک‌تر روز انجام دهید.
- برای جلوگیری از تبخیر بیشتر، لباس‌های سبک و مناسبی را پوشیده و هنگامی که از خانه خارج می‌شوید از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.
- رعایت نکاتی همچون شستشو و پاک کردن دست‌ها پس از استفاده از وسایل نقلیه عمومی بسیار مهم است.
- نوشیدن آب به اضافه کافی جهت جلوگیری از خشک شدن بدن و گرم شدن بیشتر آن مفید است.
- محافظت از پوست با استفاده از کلاه و عینک آفتابی بسیار اهمیت دارد. همچنین از کرم‌های ضد آفتاب طبیعی برای پوست خود استفاده کنید.
- استراحت کافی داشته باشید. مشاغل روزانه و پر فشار، استرس و خستگی را در شما افزایش می‌دهد و خواب مفید بطور چشمگیری می‌تواند به افزایش سلامت‌تان کمک کند.
- فعالیت، تمرین و ورزش کردن در پارک‌ها در ساعات خنک، شنا کردن، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و یا تمرین‌های روزانه در خانه به شما کمک می‌کند تا سلامت و توانایی فیزیکی خود را حفظ کنید.
- تغدیه سالم داشته باشید. غذاهای چرب و شیرین را با صیفی‌جات، میوها و غذاهای تازه جایگزین کنید.
- برای جلوگیری از دهیدراته شدن بدن و افت فشار خون در روزهای گرم،آب بیشتری بنوشید.
- برای اطمینان از سلامت خود در صورت داشتن هرگونه نگرانی از وضعیت سلامت خود قبل از اقدام به هرگونه تمرین فیزیکی از پزشک خود مشورت بخواهید.

 

دیدگاه تان را بنویسید