مبلمان منزل را به آسانی برق بیندازید

براق کردن چوب مبلمان، زیبایی خاصی بـه خانه شـما می‌دهد. پس حتما با پاک کننده‌های‌ طبیعی برای براق کردن مبلمان چوبی آشنا شوید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، خوشبختانه، تمیز کردن مبلمان نسبتا آسان است. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی وقت و چند وسیله برای تمیز کردن است. در این مطلب به بیان روش های تمیز کردن مبلمان می‌پردازیم.

علائم شروع پارکینسون

معجزه مصرف این گیاه در درمان دیابت

رفع شوره سر با چند روش ساده و فوری

ترفندهایی برای درست کردن ساندویچ سالم

روش های تمیز کردن مبلمان چوبی

براق کردن چوب مبلمان، زیبایی خاصی بـه خانه شـما می‌دهد. پس حتما با پاک کننده‌های‌ طبیعی برای براق کردن مبلمان چوبی آشنا شوید.

طرز تهیه کمپوت هلو در منزل

راهکار فوری برای رفع تلخی خورشت قیمه

معرفی ۵ نوشیدنی‌ آبرسان و مقوی

پاک کننده های طبیعی برای براق و تمیز کردن مبلمان چوبی

بـه غیر از تمیز کردن و ضد عفونی کردن مبلمان چوبی، می‌توانید از روغن زیتون، مرکبات یا موم زنبور عسل برای درخشندگی آن‌ها نیز استفاده کنید. نگه داشتن مبلمان چوبی در شکل خوب، می‌تواند یک کار پیچیده باشد با این وجود، زمانی کـه چوب بـه‌طور منظم و بـه درستی تمیز نشود، بـه آسانی خراب می‌شود.

براق کردن چوب مبلمان

در ادامه ۳ روش جالب برای درست کردن تمیز کننده‌های‌ طبیعی مخصوص وسایل چوبی و مبلمان معرفی خواهیم کرد کـه بـه سادگی در منزل با مواد اولیه طبیعی آماده می‌شوند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل شما سر بزنید.

سرکه سفید و روغن جوجوبا

سرکه سفید یک ماده ضد میکروبی و ضد عفونی کننده اسـت کـه می‌تواند سطوح چربی را تمیز و ضد عفونی نماید. همچنین روغن جوجوبا، چوب را مرطوب و خیس می‌کند و یک براقی بـه چوب می‌دهد.

روغن زیتون و عصاره وانیل و پرتقال یا نارنج

این پاک کننده چوب از بین برنده گرد و غبار اسـت. محتوای اسید سیتریک آن یک ضد عفونی کننده طبیعی بوده کـه برای از بین بردن و ضد عفونی کردن ویروس‌ها و باکتری‌ها مناسب اسـت. مهم‌ترین چیز در مورد آن بوی خوشی اسـت کـه فضای خانه را عطرآگین می‌کند.

روغن نارگیل و آب لیمو

مخلوط کردن یک روغن نارگیل با کمی آبلیمو می‌تواند مبلمان شـما را ضد عفونی کند، در حالی کـه چوب مانند روز اولش می‌درخشد. روغن نارگیل و آب لیمو را دریک شیشه باهم مخلوط کنید. روغن را روی چوب بمالید و با پارچه نرم مالش دهید سپس پاک کنید. از این پاک کننده‌های‌ طبیعی استفاده کنید و مبلمان خود را نو کنید.

تمیز کردن مبلمان مخمل

تمیز کردن مبل مخمل جزو آن دسته از وسایلی است که دقت خاصی می‌طلبد. برای این کار همواره می‌توانید روی تمیز کردن مبل با جوش شیرین، سرکه و حتی آبلیمو حساب کنید. البته که استفاده از شامپو فرش نیز راه دیگری برای تمیز کردن مبل مخمل، تمیز کردن مبل چوبی و دیگر اقسام مبلمان است.

دیدگاه تان را بنویسید