آنچه باید درباره سرطان پوستی ملانوم بدانید

یک متخصص پوست درباره سرطان پوستی ملانوم توضیحاتی را ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس،‌ امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست با اشاره به سرطان پوست ملانوما اظهار کرد: سرطان پوست ملانوما، به صورت ناخواسته یا به صورت خال در پوست ایجاد می‌شود. سرطان پوست ملانوما در برخی مواقع با قرار گیری در برابر نور خورشید و یا حتی بدون قرار گرفتن در برابر نور خورشید می‌تواند ظاهر شود که یکی از بدخیم‌ترین سرطان‌های پوستی است.

او افزود: سرطان پوست ملانوما علاوه بر اینکه بدخیم‌ترین سرطان‌های پوستی  بوده یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر در بیماری‌های پوستی نیز است که باید زیر نظر پزشک در اسرع وقت درمان شود.

احسانی گفت: ملانوم سرطان سلول‌های رنگدانه‌ای پوست بوده که این بیماری ممکن است از روی خال‌های عادی و یا از پوست سالم ایجاد شود. ملانوم بیشتر در قسمت‌هایی از بدن قرار می‌گیرد که دربرابر نور خورشید قرار میگیرد مثل صورت، دست‌ها و حتی در جا‌هایی که دربرابر نور نیز نیست مانتد پا‌ها اتفاق می‌افتد.

متخصص پوست بیان کرد: با تغییر در سلول‌های رنگدانه پوست، ملانوم ایجاد می‌شود. گستردگی و باعث نفوذ به جا‌های دیگر بدن شده به همین دلیل باید زودتر درمان شود. درمان ملانوم با جراحی و شیمی درمانی به صورتی است که ضایع برداشته شده و در گاهی اوقات باید برای درمان و جراحی کناره ملانوم از دیگر درمان‌ها استفاده شود، زیرا علت این بیماری نامشخص است.

او با اشاره به نوع تشخیص و درمان ملانوم اظهار کرد: تنها راه تشخیص بیماری سرطان پوست ملانوم، نمونه برداری از پوست بیمار بوده که پزشک را از داشتن این بیماری در فرد مطمئن می‌کند. بیماری ملانوم علاوه بر اینکه بدخیم‌ترین و کشنده‌ترین بیماری پوستی است قابل درمان نیز بوده و هیچ زمان قابل برگشت نخواهد بود.

احسانی در پایان تصریح کرد: علاوه بر اینکه بیماری سرطان پوست ملانوم در مرد‌ها و زنان به یک اندازه بوده و هیچ شباهتی بین آن‌ها نیست، تشخیص و درمان آن هم به یک صورت انجام می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید