باید شست‌وشوی دست و ضدعفونی کردن را ادامه بدهیم؟

به گفته عضو کمیته علمی کرونا هنوز وارد موج چهارم کرونا نشده ایم، اما هر لحظه ممکن است وارد پیک چهارم این بیماری شویم و به همین دلیل باید حواسمان را بسیار جمع کنیم که خدایی نکرده این بیماری دوباره شیوع بیش از حد پیدا نکند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسعود مردانی خصوص توضیح داد: همچنان حتما باید دست‌های خود را بشویید چرا که شست‌وشوی دست‌ها جزء اساسی کنترل همه عفونت‌ها است و اگر کسی دست‌های خود را به طور مرتب نشوید، به احتمال زیاد به کرونا مبتلا می‌شود.

میزان نوشت: عضو کمیته علمی کرونا در پاسخ به این سوال که پس چه چیزی در مورد کرونا تغییر کرده و انجام چه کارهایی دیگر ضرورت ندارد؟، گفت: سال گذشته این موقع همه از دستکش استفاده می‌کردند و حتی سبزی و نان را هم ضدعفونی می‌کردند و در حال حاضر انجام چنین اقداماتی لازم نیست و نیازی نیست هر روز خانه خود را ضدعفونی کنید.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا هم اکنون وارد موج چهارم کرونا شده ایم؟، اظهار کرد: خیر، هنوز وارد موج چهارم کرونا نشده ایم، اما هر لحظه ممکن است وارد پیک چهارم این بیماری شویم و به همین دلیل باید حواسمان را بسیار جمع کنیم که خدایی نکرده این بیماری دوباره شیوع بیش از حد پیدا نکند.

 

دیدگاه تان را بنویسید