life

جی پلاس؛

در همه ایامی که امام در نجف اشرف مشرف بودند هر شب سه ساعت از غروب گذشته، قصد زیارت حرم حضرت امیر سلام الله علیه را می کردند.

جی پلاس: امام خمینی (س) در همه سال های همجواری با حضرت امیر سلام الله علیه نحوه خاصی برای خواندن زیارت عاشورا داشتند. آیت‌الله حسین مظاهری از علمای اخلاق درباره ارادت ایشان به وجود نازنین چهارده معصوم علیهم السلام اینگونه نقل خاطره کرده است:

‌‌ ‌

 در مدت پانزده سالی که امام در نجف اشرف بودند،‌‎ ‎‌هر شب سه ساعت از غروب گذشته در حرم مطهر‌‎ ‎‌حضرت علی ‌‌علیه السلام‌‌ حاضر می شدند و زیارت جامعه و‌‎ ‎‌امین الله را می خواندند. برنامه زیارت هر شب امام جز در‌‎ ‎‌موارد استثنایی که بیمار بودند یا حکومت نظامی برقرار‌‎ ‎‌بود، هرگز ترک نشد. 

‌‌ 

   ‌‌از حاج آقا مصطفی خمینی نقل شده که: شبی هوا‌‎ ‎‌طوفانی بود و بیرون رفتن از خانه بسیار سخت بود. من به‌‎ ‎‌معظم له گفتم که امیرالمؤمنین دور و نزدیک ندارد،‌‎ ‎‌زیارت جامعه را که در حرم می خوانید، امشب در خانه‌‎ ‎‌بخوانید. امام فرمودند: «مصطفی! تقاضا دارم روح‌‎ ‎‌عوامانۀ ما را از ما نگیری».‌

‌‌ 

امام در بیشتر ایام زیارتی به کربلا مشرف می شدند و به‌‎ ‎‌زیارت امام حسین ‌‌علیه السلام‌‌می رفتند. در دهۀ اول محرّم هر روز‌‎ ‎‌زیارت عاشورای معروفه را با صد مرتبه سلام و صد‌‎ ‎‌مرتبه لعن می خواندند. 

‌‎ ‎

برشی از کتاب سبزتر از سبز؛ ص ۱۳؛ ناشر: کمیته فرهنگی ستاد یکصدمین سال میلاد امام خمینی(س)؛ زمستان ۱۳۷۸.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1520675
ارسال نظر

موضوعات داغ