اخبار مرتبط

سرهنگ آرش خلخالی شامگاه پنجشنه در نشست خبری با خبرنگاران استان، که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اقدامات این دسگاه در بحث کرونا افزود: قصد و نیت نیروی انتظامی در وهله اول همکاری و مشارکت تنگاتنگ با مردم و مسوولان جهت عبور از این بحران بوده و در صورتی که واحدهای صنفی از موارد خواسته شده تخطئی و تخلف کنند و یا معیارها و اساس های جامعه شهری را رعایت نکنند، بطور قطع با ابزار قانونی و به صورت هدفمند و قانونمند با آنها برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه شورای عالی پیشگیری، از مجموع ۲۱ هزارو ۲۳۳ صنفی فعال در سطح استان، به غیر از صنف فروشندگان اقلام بهداشتی و مواد غذایی باید تا پایان تعطیلات نوروزی بسته باشند.

این مسؤول ادامه داد: نیروی انتظامی برای نظارت و دقت بیشتر با تشکیل ۱۰۰ نیروی کمکی در قالب ۲۵ دستگاه خودرویی فعال که صرفا  در هسته مرکزی شهر فعالیت می کنند، به این موضوع نظارت و رصد داشته و واحدهای صنفی را مورد ارزیابی خطر قرار می‌دهد.

خلخالی افزود: تمامی یگان‌های انتظامی در سطح شهر و حتی استان زنجان یگان به یگان و رده به رده مورد گندزدایی قرار گرفتند و در این میان  مشارکت پلیس در امر سمپاشی و گندزدایی معابر شهری در زنجان نمود داشت که این کار به صورت متوالی و متعدد تکرار خواهد شد.

وی اظهار داشت:  استقرار ۲۴ ساله واحدها در ورودی مراکز شهر زنجان  موجب  شده که خودروهای غیر بومی به سمت آزادراه‌ها. بزرگراه‌ها و نقاط خارج از شهر زنجان که به عنوان مسافرقصد ورود به شهر زنجان را داشتند،   شوند هدایت کنند و و این مهم یکی از گام‌های بسیار مثبت و موثر پیشگیری از شیوع کرونا بوده  است.

 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زنجان ادامه داد: خوشبختانه نیروهای انتظامی این شهر کمترین درصد آمار مبتلایان به بیماری کرونا را دارند که در واقع می توان گفت تمامی نیروها در صحت و سلامت کامل هستند.

وی خاطرنشان کرد: بخش اجتماعی نیروی انتظامی مشاوران و روانشناسان بسیار متبحر با سطح علمی بسیار بالا و تجربه کافی را دارد که در روزهای عادی به خانواده‌ها و به افرادی که دچار آسیب های اجتماعی و عدم تعادل روانی هستند، مشاوره می‌دهند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی اقداماتی در این راستا متمرکز شده تا در کنار مراکز درمانی و با یک عملیات روانی و اجتماعی فضای بهتری برای عموم مردم ترسیم شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.