عباس قنبری روز چهارشنبه با حضور در غرفه ایرنای مرکز زنجان در چهارمین نمایشگاه مطبوعات رسانه های استان با بیان اینکه ارکان احزاب باید درست بنا شود، افزود: احزابی که صرفا بر اساس احساسات و عواطف تشکیل شود، نتیجه و خروجی آن امر موثری نخواهد بود.

وی ادامه داد: در اوایل انقلاب احزاب استخوان‌داری مثل حزب جمهوری اسلامی را داشتیم که ساختار و ارکان آن بر اساس یک اصول و مواضع شکل گرفت.

دبیر حزب تمدن اسلامی استان زنجان با بیان اینکه احزاب ما باید دانش بنیان شوند، گفت: منظور از دانش بنیان بودن احزاب این است که باید دانش واقعی علم سیاست و علم روز را در حوزه ارتباط با مردم تجربه کنیم، چرا که اگر این اتفاق نیفتد، احزاب به ابزاری برای دولت ها تبدیل می شوند.

قنبری افزود: وقتی حزبی برآمده از خود مردم باشد و افکار مردم را نمایندگی کند، این حزب می تواند برای رییس جمهوری و نمایندگی مجلس نامزد معرفی کند و در همه انتخابات حضور خود را به صورت موثر مطرح کند.

رییس خانه احزاب استان زنجان با بیان اینکه باور ما در استان پیرامون احزاب ایجاد همدلی برای توسعه استان است، خاطرنشان کرد: تبیین فرصت ها برای تحقق توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف، از نقش های مهم احزاب است و در این راستا احزاب باید با نمایندگی افکارعمومی، مطالبه‌گری هایی را از مجموعه اداری و اجرایی داشته باشند تا به شاخص های خوب برسیم.

وی به ضرورت نگاه موثر به احزاب تاکید کرد و گفت: انتظار این است تا دولت در این زمینه قدم های بیشتری بدارد.

قنبری با بیان اینکه عدم حمایت مدیران دولتی از احزاب نتیجه خوبی را در پی نخواهد داشت، اظهار داشت: احزاب می توانند اهرم های موثری برای دولت در جهت توسعه شاخص ها باشند.

بر اساس اعلام اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان، در زمان حاضر ۴۴ حزب و تشکل سیاسی در این استان فعالیت دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.