ناصر فغفوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این نمایشگاه نسبت به بسیاری از نمایشگاه‌های دیگر، کاربردی بود و خروجی بسیار خوبی داشت.

وی افزود: امیدواریم چنین نمایشگاهی را در آینده تکرار و با استفاده از تجربه‌های اولین نمایشگاه، ایرادهای موجود را نیز برطرف کنیم.

فغفوری با بیان اینکه پیش از این تمام نمایشگاه‌های سطح استان در راستای توانمندی و پتانسیل بود، خاطرنشان کرد: اما این نمایشگاه با رویکرد نمایش نیازمندی‌های وارداتی بود.

وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی در پی مشتری نبودند بلکه افراد بازدیدکننده در مقابل غرفه‌ها توانایی رفع نیازمندی‌ها را داشته و در واقع غرفه‌ها مشتری بازار بازدیدکنندگان بودند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری نمایشگاه مشابه در دیگر استان‌ها گفت: تمام این نمایشگاه‌ها، ترکیبی از توانمندی و نیازمندی بود و توانمندی واحدها بر نیازمندی‌ها می‌چربید اما نمایشگاه زنجان در نوع خود بسیار متفاوت و به طور کامل کاربردی بود.

وی اظهار داشت: ۵۸ واحد تولیدی که واردکننده مواد اولیه، ماشین‌آلات و قطعات بودند در مرحله اول، احصا شده با حضور شرکت‌های بزرگ در کنار این واحدها نمایشگاه آغاز شد.

فغفوری خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در مجموع در یک غرفه و شرکت‌های زیرساختی مانند آب و برق نیز در یک غرفه در قالب غرفه انرژی، نیازمندی‌های خود را اعلام کردند.

این مسؤول با بیان اینکه در ابتدا ۵۸ غرفه برآورد شده بود، افزود: شمار غرفه‌ها در نهایت به ۷۲ رسید و غرفه‌ها نیز به صورت رایگان در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفت و حتی برای تجهیز غرفه‌ها نیز هزینه‌ای دریافت نشد.

وی ادامه داد: ۳۸۰ قلم کالای وارداتی شامل مواد اولیه، اجزا، قطعات و ماشین‌آلات در حوزه‌های برق، الکترونیک، نساجی، صنایع معدنی، صنایع شیمیایی، خودرو، موتور سیکلت، مواد غذایی و کشاورزی از ۲۷ آبان تا یکم آذر در این نمایشگاه ارائه شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به راه‌اندازی سایت اینترنتی نمایشگاه، گفت: سایت، محدود به نمایشگاه نبوده و به‌روزرسانی می‌شود و نیازمندی‌های واحدها نیز به طور دائم در آن وارد می‌شود تا بانک اطلاعاتی خوبی در اختیار شرکت‌های سازنده، نخبگان و حتی سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی اظهار داشت: اعتبار برآورد شده برای این نمایشگاه نیز ۵۰۰ میلیون ریال بود که یک‌سوم هزینه نمایشگاه‌های قبلی است و از از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در حال پیگیری و اختصاص است.

فغفوری خاطرنشان کرد: شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی، نوآور، فناور، دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها، نخبگان و جهاد دانشگاهی استقبال خوبی از این نمایشگاه داشتند و در پایان نیز رضایتمندی تمام شرکت‌کنندگان از این نمایشگاه حتی واحدهایی که قرارداد نبستند نیز جلب شد.

وی با بیان اینکه ارتباطات بین واحدهای تولیدی در این نمایشگاه تقویت شد، تصریح کرد: برخی غرفه‌ها توانستند نیاز غرفه‌های دیگر را تامین و رفع کنند.

فغفوری اظهار داشت: به دلیل زمان برگزاری نمایشگاه در فصل پاییز و شرایط نامساعد آب و هوایی، شمار بازدیدکنندگان خارج از استان نسبت به داخل استان، کمتر بود اما با این وجود، چند گروه از استان‌های دیگر از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی افزود: رییس مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین‌سازی وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار زنجان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز از این نمایشگاه بازدید کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.