فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان افزود: طی فعالیت کاری انتخاباتی در 9 استان کشور، حتی یک کارمند از سیستم مدیریتی به دلیل تخلف به قوه قضائیه مراجعه نکرده است.

وی اضافه کرد: در بحث انتخابات اجرای قانون اهمیت دارد و برای مشارکت حداکثری مردم در این رخداد مهم باید تلاش کرد و هیچ فردی در استان نباید فقط تماشاچی باشد.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به واحد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در زمان حاضر در حال نهایی کردن مجوز واحد تولیدی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
وی با اشاره به تمایل سرمایه گذاری یکی از شرکت های داروسازی در واحد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: به گروهی که تمایل به سرمایه گذاری داشتند، اعلام شد طرح عملی پیشنهادی (پروپوزال) خود را آماده کنند تا در اختیار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان قرار گیرد.
استاندار زنجان ادامه داد: بزرگترین هنر یک رئیس دانشگاه تامین نیازهای مالی دانشگاه به عنوان نیاز روز آن است.
حقیقی افزود: دبیری موضوع پژوهش و فناوری به دستگاه های اداری سپرده شده بود که با حذف آن این مهم به دانشگاه ها منتقل شد.

وی اضافه کرد: اگر در دانشگاه ها گفتمان خود را درست کنیم، رخوت و خمودگی سیستم مدیریت را نجات بدهیم کار بزرگی انجام داده ایم.
استاندار زنجان گفت: هر کار مهمی که در کشور رخ داده  با محوریت جوانان بوده و در این راستا وزارت علوم باید یک برنامه مسنجم برای نشاط دانشجوها داشته باشد.

دانشگاه‌ها به تشکل های دانشجویی بها دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز ادامه داد: یکی از مسائل مهم در دانشگاه ها تشکل های دانشجویی است و با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی به این مهم باید توجه بیشتری شود.

خدابخش مرادی نافچی افزود: با توجه به نزدیکی انتخابات، تشکل های دانشجویی در محیط دانشگاه سخنرانانی را برای سخنرانی دعوت می کنند و اینکه در اول به این سخنرانان مجوز داده شود و بعد به دلیل چالش های موجود برنامه را لغو کنیم مناسب نیست.

وی اضافه کرد: اگر نگاه بسترسازی همسان را برای همه تشکل ها در دانشگاه ها فراهم کنیم آنها می توانند اتاق حرکت، پویایی و نشاط در حوزه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و دانشگاهی باشند.
مرادی افزود: از روسای دانشگاه ها درخواست می شود توجه و عنایت ویژه ای به تشکل های دانشجویی داشته باشند و اگر باب مذاکره و گفت و گو با همه تشکل ها باز شود، با مذاکرات و گفت و گو تشکل های دانشجویی در مسیر و مدار مورد نظر حرکت می کنند.
وی با اشاره به اینکه خوابگاه های خودگردان دانشگاه های استان، گفت: خوابگاه هایی که در داخل دانشگاه ها هستند مدیریت می شوند اما خوابگاه های خودگردان چون بطور عمومی بیرون از دانشگاه ها هستند در گذشته اتفاقاتی شاهد اتفاقاتی بوده اند.
مرادی خاطرنشان کرد: معتقد هستیم که دانشگاه بستر و کانونی است که می تواند نشاط سیاسی و اجتماعی را در جامعه فراهم کند و باید در دانشگاه ها به این حوزه ها توجه شود.

این مسئول یادآور شد: شماری از اساتید و یا گروهی به مسائل اجتماعی و مسائل درون جامعه حساسیت دارند که در این راستا از طرح های مطالعاتی این حوزه نیز حمایت می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.