مرتضی ممیزی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه احتکار، موجب تخریب اقتصاد کشور می‌شود، اظهار داشت: با عاملان احتکار کالاهای اساسی به شدت برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این پرونده‌ها نیز پس از احراز تخلف احتکار، متخلفان علاوه بر الزام به عرضه کالاها به نرخ مصوب دولتی به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر ۹۸۰ میلیون ریال محکوم شدند.

ممیزی افزود: کالاهای احتکار شده در این ۲ انبار، شامل هفت هزار و ۸۰۰ کیلوگرم برنج، ۱۰۲ قوطی روغن مایع، ۲ هزار کیلوگرم حبوبات و هفت هزار عدد فیلتر روغن موتور بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین از اجرای احکام ۲ پرونده قاچاق کالا در زنجان خبر داد.

ممیزی اظهار داشت: این پرونده‌ها پس از قطعی شدن آرای صادره به واحد اجرای احکام این اداره کل، ارجاع و پس از سیر مراحل قانونی، جریمه نقدی به میزان ۴۰۰ میلیون ریال وصول و پرونده‌ها نیز مختومه اعلام شد.

به گزارش ایرنا، اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان شامل ۲ اداره تابعه در شهرستان‌های ابهر و خدابنده بوده که اداره شهرستان ابهر، رسیدگی به تخلفات اقتصادی شهرستان‌های ابهر، خرمدره و شهرهای هیدج، صائین‌قلعه و سلطانیه را بر عهده داشته و اداره شهرستان خدابنده نیز بر تخلفات اقتصادی حوزه قضایی این شهرستان رسیدگی می‌کند.

سایر مناطق شامل اداره‌های عمومی، ابلاغ و اجرای احکام نیز در اداره کل، مستقر هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.