حجت الاسلام علی خاتمی روز دوشنبه در مراسم نواخته شدن زنگ استکبارستیزی در دبیرستان شاهد امام حسین(ع) زنجان افزود: از هماان روز اول خوی استکباری در آمریکا وجود داشت و در این ارتباط انسانیت، عاطفه و حقوق بشر را به عنوان ابزار و دستاویزی برای رکوب دیگران قرار داده اند.

وی با اشاره به فرامین روز گذشته رهبری در بین شماری از دانش‌آموزن و دانشجویان اظهار داشت: رهبری تحلیلی دقیق از وضعیت کنونی داشتند و اعلام کردند که یک عده ای در آن زمان انقلاب را ندیده اند، امروز در اثر تبلیغات منفی دشمنان می خواهند از چهره زشت آنها چهره‌ای مترقی نشان دهند.

امام‌جمعه زنجان ادامه داد: این افراد تاریخ را نمی دانند و یا حوصله مطالعه نداشته و یا اینکه خود را به ندانستن و نشنیدن زده اند و این درحالی است که مسئله آمریکا به قبل از انقلاب و نمونه آن به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ باز می‌گردد.

وی اضافه کرد: حتی در  اسناد وزارت امور خارجه اعتراف کردند که کودتای ۲۸ مرداد توسط خود آنان انجام گرفته و دولت فاسد را بر سر کار آوردند که خصلت امپریالیستی نیز همین است.

حجت الاسلام خاتمی گفت: آمریکایی ها همواره با اعمال توطئه های مختلف درصدد تضعیف نظام اسلامی بودند و در این راستا  از گزینه نظامی سخن می گفتند که با روی کار آمدن ترامپ به صراحت اعلام کرد که خواستار انجام این کار است و بنا به تعبیر رهبری یکی بزنند بیشتر دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: بر این مبنا زمان بزن درو گذشته و لذا اگر آمریکا می‌توانست به کشور ما حمله کند و نتیجه بگیرد، یک ساعت هم تاخیر نمی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان یادآوری کرد: هنوز با گذشت سال ها سردمداران آمریکا بابت کودتای ۲۸ مرداد عذرخواهی انجام نداده اند و این در حالی است که ۳۶ سال محمدرضا شاه با همه قدرت به آمریکایی ها خدمت کرد اما آمریکا اجازه نداد حتی برای معالجه به کشورشان برود، فقط در این صورت اجازه داد که با هواپیمای نظامی برود و در بیمارستان نظامی عمل جراحی شده و سپس دوران نقاهت را در کشور مراکش بگذراند.

حجت الاسلام خاتمی گفت: در بحث لانه جاسوسی بیش از ۳۴ جلد کتاب مستند دخالت های آمریکا را بعد از پیروزی بیان کرده و بسیاری از اسناد را  نیز سوزانند که امام راحل این روز را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول بیان کردند.

 استاندار زنجان نیز با اشاره به اینکه نوجوانان کشورمان با عکس‌العمل خود نشان دادند که مشکل ایران با آمریکا به امروز باز نمی گردد گفت: این موضوع به ۲۸ مرداد و ماقبل آن باز می‌گردد و این در حالی است که آمریکا با اعمال برنامه های خود بر کشورمان نسبت به قبل ضیف تر و و حشی تر شده است.

فتح الله حقیقی افزود: یکی از بزرگترین توفیق ملت ایران این است که راه نفوذ آمریکا را به کشورمان بسته اند و این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: روز ١٣ آبان فقط روز دانش آموز نیست و این روز سه شاهد رخدادهای بزرگی بوده ایم.

ابراهیم رفیعی افزود: تبعید حضرت امام (ره) از ایران به ترکیه که عنصر مهم در انقلاب بود، تلاش معلمان و دانش آموزان انقلابی جهت اثرگذاری مثبت در انقلاب با تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی که تعداد کثیری از دانش آموزان به شهادت رسیدند و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان فهیم انقلابی در ١٣ آبان ۱۳۵۸ که حضرت امام از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند از جمله اتفاقات این روز فوق العاده مهم است.

وی یادآوری کرد: استکبارستیزی امروزه در فرهنگ جهانی به ایران تعلق دارد و ما به تبعیت از امام خامنه ای و تاسی از فرهنگ مترقی شیعه، پرچمدار استکبار ستیزی در جهان هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.