سرهنگ محمدعلی عظیمی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسیرهای ارتباطی زنجان - میانه (کیلومتر یک تا ۲۰)، زنجان - طارم، تهم - چورزق، دندی - پاپایی و آزادراه زنجان - قزوین (کیلومتر ۲۲ به بعد) از یکشنبه شب، مه آلود است.  

وی اظهار داشت: لازم است رانندگان به دلیل کاهش دید افقی و جلوگیری از حوادث احتمالی با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و در صورت نیاز از چراغ‌های مه‌شکن استفاده کنند.

عظیمی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته چهار فقره تصادف جرحی در مسیرهای ارتباطی زنجان قزوین، زنجان - میانه و زنجان - خرمدره اتفاق افتاد که سه مورد آن به خاطر عدم رعایت حق تقدم و یک مورد دیگر نیز به علت خطی راننده از سرعت مجاز، رخ داد که بر اثر این تصادف‌ها ۶ نفر مصدوم و به منظور درمان به مراکز درمانی انتقال یافتند.  

۶ ماه نخست امسال بر اثر وقوع ۲ هزار و ۳۶۷ فقره حادثه رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی این استان ۱۳۳ نفر کشته شدند که در نیمه نخست سال ۹۷ که به تعداد ۱۴۹ نفر بود ۹ درصد کاهش نشان می دهد.

استان زنجان پنج‌هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.