سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه برخی کاربران به علت ناآشنا بودن با موارد امنیتی و یا سهل‌انگاری در استفاده از کارت‌های بانکی، قربانی افراد سودجو و فرصت‌طلب می‌شوند.
وی تصریح کرد: با شکایت یک شهروند زنجانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود به مبلغ معلوم موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا این استان قرار گرفت.
آدینه‌لو ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب وی اقدام و کلیه ادله‌های دیجیتالی متهمه توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت شد.
وی اظهار داشت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد اما پس از مواجهه با مستندات، مدارک و ادله موجود به جرم خود معترف شد.

آدینه‌لو، افزود: در این بازجویی‌ها، مشخص شد متهم با شاکی پرونده نسبت خویشاوندی داشته و از این اعتماد، سو استفاده کرده و پس از دستیابی به اطلاعات حساب بانکی در یک فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده است.
رئیس پلیس فتا استان زنجان، گفت: به منظور پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرایم اینترنتی، لازم است افراد در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی و اطلاعات آن کوشا و دقیق باشند و درصورت مواجهه با تراکنش و عملیات بانکی مشکوک در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز اول و دوم خود اقدام کنند.
آدینه‌لو از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند تا اقدام لازم صورت گیرد.

کشف ۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان
فرمانده انتظامی استان زنجان همچنین از توقیف یک دستگاه کامیون تانکردار حامل ۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط ماموران پلیس آگاهی این استان خبر داد.  
سردار رحیم جهانبخش، افزود: ماموران پلیس آگاهی استان زنجان هنگام کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه زنجان - تبریز به یک دستگاه کامیون تانکردار حامل سوخت مشکوک شدند.
وی با بیان اینکه ماموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی از آن ۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را کشف و ضبط کردند، اظهار داشت: راننده متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
سردار جهانبخش تاکید کرد: یکی از وظایف ذاتی پلیس مبارزه با پدیده شوم قاچاق می‌باشد و با توجه به تاثیر منفی این پدیده شوم بر اقتصاد کشور، ماموران انتظامی استان زنجان با تلاش شبانه روزی و با قدرت تمام با هرگونه قاچاق، مقابله و مبارزه خواهد کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.