رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس هشت دستگاه آمبولانس و سه دستگاه موتور آمبولانس با کیف‌های احیا و لوازم کمک‌های اورژانسی در مسیر حرکت دسته عزاداری این هیات مستقر می‌شوند.

 دکتر اصغر جعفری افزود: پنج تیم پیاده ۲ نفره مجهز به کیف‌های احیا و کمک های اورژانسی نیز در مسیر حرکت عزاداران زینبیه اعظم زنجان حرکت و در صورت نیاز خدمات رسانی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: طی دهه اول محرم تعداد ۱۰ دستگاه آمبولانس و ۲۰ نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی برای پوشش مراسم دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان، در محل‌های حسینیه، سبزه میدان، چهارراه امیرکبیر، میدان انقلاب، سعدی جنوبی، تقاطع صدرجهان، حدفاصل سبزه میدان و چهارراه امیرکبیر، بلوار آزادی و درب شمالی و جنوبی امامزاده سید ابراهیم (ع) در آماده‌باش بودند.

این مسئول ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۳۷ پایگاه جاده‌ای و ۱۷ پایگاه شهری و اتوبوس آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی استان طی ایام محرم در آماده‌باش کامل هستند و تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون نوسازی ناوگان اورژانس این استان ادامه دارد و با ورود ۱۱ دستگاه آمبولانس جدید، در مجموع شمار این ناوگان به ۱۰۶ دستگاه رسیده که روند خدمات رسانی به بیماران را تسهیل و بهینه می کند.

جعفری افزود:  هم اکنون در اورژانس استان ۹۳ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس فعال است که برای خدمات رسانی در حوادث مختلف از آنها استفاده می‌شود.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.