مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان، از آغاز رسیدگی الکترونیکی پرونده ها خبر داد و گفت: مددجویان کمیته امداد فقط تا پایان خردادماه سال جاری فرصت دارند به دفاتر بیمه سلامت مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، خدیجه ابراهیم خانی، در جمع خبرنگاران، گفت: 532 نفر تحت پوشش بیمه سلامت استان زنجان هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان، اظهار داشت: در سال جاری 8 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد برای ثبت نام در بیمه سلامت پیش بینی شده بود که از این تعداد 1800 نفر ثبت نام کرده اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به تفاهم نامه در سال گذشته با اداره بهزیستی برای افراد مجهول الهویه و نیز برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد منعقد شده بود که این تفاهم نامه، جایگزین کرده دفترچه سلامت به جای کارت می باشد.

ابراهیم خانی با اشاره به اینکه رسیدگی الکترونیکی شروع شده است، گفت: از ابتدای خردادماه سال جاری رسیدگی الکترونیکی و بستری و بستری موقت آغاز شده است و بررسی و ارسال و پرداخت اکثریت پرونده ها به صورت الکترونیکی بوده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان، اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان خرمده نیز شروع شده است که در مجموع تعداد 6 استتن در کشور از جمله استان زنجان، در ارتباط با رسیدگی الکترونیکی پایلوت هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا کنون تعداد 5 هزار و 45 نسخه الکترونیکی مورد تبادل قرار گرفته است گفت: 1700 پرونده ی بستری و همچنین بستری موقت در خرداد ماه امسال مورد تبادل قرار گرفته که بیش از 85 درصد پرونده ها به صورت الکترونیکی ارسال و پرداخت شده است.

خدیجه ابراهیم خانی با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیکی انتخابی است، افزود: اولویت اول پزشکان به علت تسریع پرداختی ها به صورت نسخه الکترونیکی است.

وی با اشاره به قرار داد منعقد شده با انجمن خیریه کلیوی جهت رفاه حال بیماران دیالیزی، افزود: بیماران مذکور می توانند از بیمارستان بهمن و ولیعصر و خود انجمن خدمات دریافت کنند.

ابراهیم خانی به جمعیت بیماران خاص در 3 سال متوالی 95،96،97 اشاره کرد و افزود: تعداد بیماران خاص در سال 95 تعداد 697 نفر در سال 96 تعداد 668 نفر و در سال 97 تعداد 682 نفر بود افزایش جمعیت بیماران خاص، از جمله دیالیزی، هموفیلی، ام اس و پیوند کلیه است.

وی با اشاره به هزینه کرد بیماران خاص، گفت: به طور میانگین ماهیانه مبلغ یک میلیون تومان است که این مبلغ در سال 97 افزایش داشته است، هزینه هر نفر بیمار دیالیزی در ماه 2 میلیون و 500 هزار تومان و بیماران هموفیلی هر ماه 2 میلیون و 600 هزار تومان است.

این مقام مسئول اظهار داشت: علت افزایش عزینه ی بیماران خاص، بالا رفتن هزینه دارو و تجهیزات است.

ابراهیم خانی از قرارداد با 442 مرکز پزشکی خبر داد و گفت : طرف قرار داد با ۸ شبکه بهداشت، 17 بیمارستان جراحی، 107 پزشک متخصص، 79 پزشک عمومی، 14 پزشک فوق تخصص، 71 دارو خانه و 15 درمانگاه پلی کلینیک قرار داد داریم.

مدیر کل بیمه سلامت در ارتباط با جمعیت بیمه شدگان استان زنجان، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد 532 هزار نفر در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی در پایان افزود: از بین جمعیت 40 میلیونی، 22 میلیون روستایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که هزینه آن ها سرانه به دانشگاه پرداخت می شود که متوسط پرداختی هر نفر در سال 96 به مبلغ 126 هزار تومان بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.