جواد یوسفی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر بارش برف و باران در در جاده های زنجان – طارم، نیک پی – ماهنشان، زنجان - دندی و زنجان - تهم - چورزق جریان دارد.
به گفته وی، علاوه بر این پدیده ها مه غلیظ در این مسیرها نیز دید رانندگان را کاهش داده که استفاده از چراغ های مه شکن توسط رانندگان ضروری است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به وزش باد شدید برای ارتفاعات استان بارش برف همراه با کولاک پیش بینی شده است.
یوسفی یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی این استان سامانه بارشی تا جمعه در زنجان فعال است.
وی تاکید کرد: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
یوسفی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.