اخبار مرتبط

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه رانندگی حوالی ساعت 24 چهارشنبه شب /24 بهمن/ در کیلومتر 51 خط جنوبی آزادراه زنجان - قزوین، اتفاق افتاد.
وی اظهار داشت: راننده خودروی پراید به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی با حفاظ وسط آزادراه برخورد کرد و از حرکت باز ایستاد اما از علایم هشدار دهنده به منظور آگاه سازی رانندگان عبوری، استفاده نکرد.
عظیمی تصریح کرد: در این حادثه یکی از سرنشینان پراید که مردی 45 ساله بود به علت شدت صدمات و جراحات وارده ناشی از برخورد خودروی سواری دوو و کامیون، فوت کرد و راننده و سرنشین سواری دوو نیز که مصدوم شده بودند به منظور مداوا و درمان به بیمارستان منتقل شدند.
وی یادآور شد: در 10 ماهه امسال 215 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری این استان، جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش نشان می دهد.
عظیمی افزود: طی 10 ماه اخیر تعداد کشته های ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری زنجان 41 نفر بیشتر از کشته های مدت مشابه پارسال است.
وی، بیشترین علت تصادفات رانندگی را عامل انسانی دانست و اظهار داشت: اغلب سوانح رانندگی به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده، مکالمه با تلفن همراه و همچنین سیر در پیام رسان هایی چون تلگرام است.
عظیمی ادامه داد: اکثر تلفات رانندگی نیز در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد که لازم است رانندگان برای رسیدن به مقصد به هیچ وجه عجله نکنند و در پارکینگ های ایمن و مجتمع های بین راهی، استراحت کوتاهی کرده و سپس ادامه مسیر دهند.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
6084/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.