وزش باد و گرد و غبار محلی پدیده غالب جوی تا روز دوشنبه در خوزستان است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وزش باد و گرد و غبار محلی پدیده غالب جوی تا روز دوشنبه در خوزستان است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، محمد سبزه زاری بیان کرد: تا روز دوشنبه به ویژه امروز و فردا وزش باد در برخی نقاط خوزستان متوسط همراه با تندباد لحظه‌ای خواهد بود و احتمال وقوع گرد و غبار محلی در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی وجود دارد.

وی افزود: با توجه به عبور سامانه ضعیف بارشی و همچنین بالابودن ضریب ناپایداری تا اواخر وقت امروز شنبه احتمال رگبار پراکنده همراه با رعد وبرق در برخی از نقاط خوزستان به ویژه ارتفاعات وجود دارد.

سبزه زاری ادامه داد: طی فردا روند کاهش ۲ تا سه درجه‌ای دما و سپس تا روز سه‌شنبه هفته جاری روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود؛ شمال خلیج فارس فردا یکشنبه مواج خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه با ۳۷.۵ و دزفول با ۱۴.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند.

وی بیان کرد: حداکثر دمای اهواز در این مدت ۳۷.۲ و حداقل ۲۱ درجه سانتیگراد گزارش شد.

وقوع پدیده گرد و غبار دیروز جمعه در خوزستان، هوای ۲ شهر را در شرایط خطرناک و ۲ شهر دیگر را در شرایط بسیار ناسالم قرار داد.

خوزستان هفته گذشته نیز درگیر گرد و غبار با منشا کشور عراق بود و به دنبال وقوع این پدیده ادارات دولتی و مدارس سراسر خوزستان در تمام مقاطع تحصیلی در روز یکشنبه و مدارس ابتدایی و پیش دبستانی‌ها در ۱۰ شهرستان در روز چهارشنبه تعطیل شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.